Umístění: Jižní Morava Politika Jihomoravský kraj opět podpoří přeshraniční projekty

Jihomoravský kraj opět podpoří přeshraniční projekty

Brno, 5. února 2023 - Především pro žadatele z řad obcí a měst, neziskových organizací, místních akčních skupin nebo nejrůznějších spolků je určen celkem 1 milion euro, na který ještě mohou dosáhnou v rámci již 15. výzvy vyhlášené v rámci přeshraničního programu INTERREG V-A SK–CZ. Jedná se zřejmě o poslední výzvu na podporu z období 2014-2020.

jizni morava palava

 

„V rámci uvedeného programového období vznikla například lávka přes řeku Moravu v archeologickém parku Mikulčice – Kopčany, cyklostezka z Bílých Karpat k Baťově kanálu nebo v současnosti vzniká projekt na transbordér u Vnorov a nová téměř desetikilometrová cyklostezka na slovenském břehu řeky Moravy. Z našeho pohledu jde o mimořádně úspěšný přeshraniční program, který ukazuje, jak blízko k sobě má jižní Morava a partnerský Trnavský kraj. Máme nejen společnou historii, ale i budoucnost,“ říká náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Aktuální 15. výzva se zaměřuje především na propagaci kulturního a přírodního dědictví. Takže jde především o „měkčí“ projekty nebo doplňkovou infrastrukturu – například propagační materiály, prezentační turistické tabule či směrovky v terénu, videospoty a podobně. „Nutný je přeshraniční přesah záměru a spolupráce s partnery na slovenské straně hranice. Přitom s konkrétními tématy nebo s hledáním partnerů na druhé straně hranice zájemcům rád pomůže krajský úřad a jeho poradenské centrum,“ popisuje podrobnosti náměstek hejtmana.

Žádosti mohou zájemci předkládat do 28. února 2023, Regionální poradenské centrum SK–CZ je možné kontaktovat na telefonu 541 651 307 (e-mail.: blatna.martina@kr-jihomoravsky.cz).

Navíc se pro potenciální žadatele uskuteční 8. února 2023 od 9:00 v prostorách brněnského sídla krajského úřadu INFORMAČNÍ SEMINÁŘ. Výzvy v rámci dalšího programového období 2021–2027 by měly být podle předběžného harmonogramu zveřejněny v polovině letošního roku.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci