Umístění: Jižní Morava Politika Jihomoravský kraj podpoří zachování vesnických prodejen

Jihomoravský kraj podpoří zachování vesnických prodejen

Brno, 13. srpna 2021 - Až o 100 tisíc korun mohou žádat provozovatelé prodejen v rámci nového dotačního programu OBCHŮDEK 2021+ a podpořit tak zachování místní prodejny potravin. Na tomto dotačním programu, který letos premiérově spustilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, bude spolupracovat i Jihomoravský kraj. O dotačním programu 11. srpna jednali krajští radní.

dotace penize czk dvoustovky

 

„Tento dotační program, stejně jako ten krajský, je zaměřený na udržení chodu venkovských prodejen potravin v místech, kde je jediný obchod se sortimentem potravin a není schopen bez podpory pokračovat v provozu. Vítáme, že krajskému dotačnímu programu na podporu vesnických prodejen tak přibyl další nástroj, který přispěje k zachování a rozšíření kvality životy na jihomoravském venkově,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Zámečník. Jak následně dodal, Jihomoravský kraj konečným příjemcům dotaci předfinancuje a následně ve stanoveném termínu kraj podá žádost o proplacení ex post na ministerstvu.

Cílovou skupinou dotačního programu jsou obce s méně než 1 000 obyvateli nebo obce do 3 000 obyvatel, jejichž místní část má méně než 1 000 obyvatel s jedinou prodejnou potravin spadající do klasifikace CZ-NACE 47.11 Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách. Z rozpočtu Ministerstva průmyslu a obchodu jsou na něj vyhrazeny 3 miliony korun pro každý kraj.

Jihomoravský kraj již na jaře letošního roku vyčlenil v rámci svého dotačního programu na podporu vesnických prodejen celkem 4 miliony korun, které rozdělil mezi 95 žadatelů z řad obcí. Cílem uvedeného dotačního programu je zachovat základní nabídku služeb na venkově s ohledem na kvalitu života. Krajský dotační program je zaměřen na podporu zachování provozu venkovských prodejen potravin v malých obcích (do 750 obyvatel), kde jediná prodejna bez podpory obce není schopna pokračovat v provozu.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci