Umístění: Jižní Morava Politika Kraj dá hasičům a policistům 12 milionů na trenažér či myčku vozidel

Kraj dá hasičům a policistům 12 milionů na trenažér či myčku vozidel

Brno, 16. února 2022 - Na lepší tréninkové podmínky i zázemí přispěje Jihomoravský kraj místním hasičům šest milionů korun. Stejná částka poputuje i jihomoravským policistům. Schválili to krajští radní, o záměru bude ještě 17. února rozhodovat Zastupitelstvo JMK. Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje poslouží peníze například na dobudování takzvaného Flashover trenažéru, který umí nasimulovat reálné podmínky požáru v uzavřených prostorách.

hasic hadice pozar ohen

 

„Hasiči si díky němu nacvičí třeba i taktiku zásahu v extrémních podmínkách. Naši hasiči jsou celorepubliková špička. Loni zažili kvůli tornádu zásah, který neměl obdoby a všechno zvládli na jedničku. Rádi je pomůžeme dovybavit, aby si udrželi vysokou laťku a mohli kvalitně školit i nové kolegy,“ prohlásil hejtman Jan Grolich.

Peníze jsou určené taky na pořízení kontejnerové garážové haly ve Znojmě nebo projektové dokumentace pro stanice v Bučovicích, Židlochovicích, Mikulově a Slavkově u Brna, kde bude potřeba rekonstrukce, poněvadž už zázemí hasičům technicky a dispozičně nedostačuje.

Šest milionů korun připadne i Krajskému ředitelství policie Jihomoravského kraje. Přispějí třeba na výstavbu myčky vozidel v areálu v brněnské Pražákově ulici, která bude s ohledem na své umístění a kapacitu sloužit k širšímu využití všem složkám integrovaného záchranného systému, a to v nepřetržitém provozu. Za peníze si policisté pořídí i další specifické vybavení, které potřebují při práci: třeba Ramanův spektrometr, polní kuchyni nebo čtyřkolku s podvalníkem.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci