Umístění: Jižní Morava Politika Kraj podpoří vodní záchranáře částkou 2,5 milonu korun

Kraj podpoří vodní záchranáře částkou 2,5 milonu korun

vodni zachranar brno Brno, 3. května 2022 - Nákup nového zásahového člunu, finanční příspěvek na zajištění služeb na Brněnské přehradě nebo Nových Mlýnech, doplnění výstroje – krajští zastupitelé se ve čtvrtek 28. dubna rozhodli podpořit vodní záchranáře na jihu Moravy částkou 2,5 milionu korun. „Vodní záchranné službě Brno-město pošleme 700 tisíc korun. Peníze poslouží jak na zajištění služeb na Brněnské přehradě, tak na pořízení nového zásahového člunu,“ popisuje podrobnosti hejtman Jan Grolich.

 

Na Novomlýnských nádržích, v sezóně nejvíce navštěvované turistické oblasti kraje, zajišťuje bezpečnost břeclavský pobočný spolek Vodní záchranné služby ČČK Nové Mlýny. „K té poputuje 747 tisíc korun, mimo jiné také na výstroje záchranářů, opravu a údržbu zásahové techniky,“ dodává hejtman.

Zastupitelé se ve čtvrtek rozhodli podpořit také neziskovky - členy Panelu nestátních neziskových organizací v kraji. Na jejich fungování pošlou 1 milion korun. Armáda spásy obdrží 150 tisíc na rekonstrukci sprchových kójí ambulantní služby Noclehárna a například Jihomoravská brigáda Svazu záchranných brigád kynologů ČR 120 tisíc na výcvik záchranných psů. Oblastní spolky Českého červeného kříže obdrží od kraje příspěvek na projekty krizové připravenosti – spolek v Brně 300 tisíc korun a spolek v Blansku 132 tisíc korun.

Zdroj: JMK


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci