Umístění: Jižní Morava Politika Kraj podpoří vodní záchranáře částkou 2,5 milonu korun

Kraj podpoří vodní záchranáře částkou 2,5 milonu korun

Brno, 3. května 2022 - Nákup nového zásahového člunu, finanční příspěvek na zajištění služeb na Brněnské přehradě nebo Nových Mlýnech, doplnění výstroje – krajští zastupitelé se ve čtvrtek 28. dubna rozhodli podpořit vodní záchranáře na jihu Moravy částkou 2,5 milionu korun. „Vodní záchranné službě Brno-město pošleme 700 tisíc korun. Peníze poslouží jak na zajištění služeb na Brněnské přehradě, tak na pořízení nového zásahového člunu,“ popisuje podrobnosti hejtman Jan Grolich.

vodni zachranar brno

Na Novomlýnských nádržích, v sezóně nejvíce navštěvované turistické oblasti kraje, zajišťuje bezpečnost břeclavský pobočný spolek Vodní záchranné služby ČČK Nové Mlýny. „K té poputuje 747 tisíc korun, mimo jiné také na výstroje záchranářů, opravu a údržbu zásahové techniky,“ dodává hejtman.

Zastupitelé se ve čtvrtek rozhodli podpořit také neziskovky - členy Panelu nestátních neziskových organizací v kraji. Na jejich fungování pošlou 1 milion korun. Armáda spásy obdrží 150 tisíc na rekonstrukci sprchových kójí ambulantní služby Noclehárna a například Jihomoravská brigáda Svazu záchranných brigád kynologů ČR 120 tisíc na výcvik záchranných psů. Oblastní spolky Českého červeného kříže obdrží od kraje příspěvek na projekty krizové připravenosti – spolek v Brně 300 tisíc korun a spolek v Blansku 132 tisíc korun.

Zdroj: JMK


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci