Umístění: Jižní Morava Politika Krajská rada vyhlásila dotační program „Program rozvoje venkova“

Krajská rada vyhlásila dotační program „Program rozvoje venkova“

JM_krajska_rada250Brno, 20. ledna 2012 - Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 19. ledna 2012 schválila dotační program „Program rozvoje venkova Jihomoravského kraje“ pro rok 2012.
 


„Letos tento program vyhlašujeme dvoufázově, nyní jde o první fázi, kdy chceme podpořit především tři nejvíce postižené mikroregiony jižní Moravy – Vranovsko, Malou Hanou a Horňácko,“ uvedl hejtman Michal Hašek. V roce 2012 je na program v krajském rozpočtu vyčleněna částka 20 mil. korun., maximální výše dotace na jednu akci může činit 300 000 korun. Podle harmonogramu se budou žádosti o dotace přijímat během měsíce února, k posouzení žádostí dojde v březnu a projednání a schvalování žádostí projedná krajské zastupitelstvo 24. dubna 2012.

Program rozvoje venkova Jihomoravského kraje je dotační program, kterým od roku 2004 Jihomoravský kraj poskytuje dotace obcím do tří tisíc obyvatel a svazkům obcí. Program je v letošním roce zaměřen především na podporu obcí a svazků obcí ze socioekonomicky slabších mikroregionů (jejich přehled je uveden níže), na podporu společných projektů svazků obcí a na podporu úroků z úvěrů na realizaci investičních akcí obcí do 3 tis. obyvatel a nově také na podporu úroků z úvěrů pro svazky obcí.

Obce a svazky obcí ze socioekonomicky slabších mikroregionů:

a) v okrese Blansko: Svazek obcí Malá Haná a obce Borotín, Cetkovice, Malá Roudka, Světlá, Šebetov, Uhřice, Úsobrno, Vanovice, Velké Opatovice,

b) v okrese Hodonín: Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Horňácko a obce Hrubá Vrbka, Javorník, Kuželov, Lipov, Louka, Malá Vrbka, Nová Lhota, Suchov, Tasov, Velká nad Veličkou,

c) v okrese Znojmo: Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska a obce Bítov, Chvalatice, Korolupy, Lančov, Lesná, Lubnice, Onšov, Oslnovice, Podhradí nad Dyjí, Podmyče, Stálky, Starý Petřín, Šafov, Štítary, Šumná, Uherčice, Vracovice, Vranov nad Dyjí, Vratěnín, Vysočany, Zálesí, Zblovice.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci