Umístění: Jižní Morava Politika Krajský úřad uspíšil kvůli koronaviru přechod na virtuální desktopy

Krajský úřad uspíšil kvůli koronaviru přechod na virtuální desktopy

Brno, 5. května 2020 – Jihomoravský kraj kvůli nouzovému stavu uspíšil přechod svého úřadu na virtuální desktopy na platformě VMware Horizon. Probíhající postupný přechod z fyzických počítačů na novou technologii, který měl původně skončit až koncem tohoto roku, výrazně uspíšilo březnové vyhlášení nouzového stavu a související uzavření krajského úřadu pro veřejnost. Nutný přesun velké části zaměstnanců do režimu práce z domova znamenal okamžité zavedení virtuálních desktopů pro chybějící uživatele.

krajsky urad virtualni desktop

 

Téměř 200 zaměstnancům byla nová technologie implementována během necelého jednoho dne. Prostřednictvím technologie VMware Horizon tak nyní může z domova plnohodnotně pracovat více než polovina z celkových 800 uživatelů. Všechny kritické služby, které kraj poskytuje – od zajištění zdravotnictví přes sociální služby po dopravu – mohou být poskytovány bez přerušení.

„Kvůli krizové situaci jsme potřebovali reagovat skutečně rychle a přejít do režimu práce na dálku. Použití virtuálních desktopů běžících na platformě VMware Horizon se ukázalo jako klíčové, umožnilo zaměstnancům zpřístupnit všechny důležité systémy, aplikace a data pro práci z domova. Zaměstnanci, kteří potřebují k práci interní informační systémy, mají plný přístup k tomu, co potřebují, a mohou naplno vykonávat svou práci. To nám umožnilo nadále poskytovat služby obyvatelům Jihomoravského kraje,“ říká vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Jihomoravského kraje Miroslav Vacula.

Cílem celého procesu přechodu na virtuální desktopy VMware Horizon 7 je co nejvíce minimalizovat nutnost obměny počítačů úřadu a do budoucna zavést tenké klienty. Klíčové je i zvýšení bezpečnosti uživatelských dat, umožnění bezpečného přístupu k interním systémům z externích lokalit, zjednodušení správy IT a dosažení finančních úspor. Důležitým aspektem je i snazší možnost budoucího přesunu systémů do cloudové infrastruktury.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci