Umístění: Jižní Morava Politika Tchaj-wan daroval obcím zasaženým tornádem 6,5 milionu

Tchaj-wan daroval obcím zasaženým tornádem 6,5 milionu

tchaj-wan pomoc jmkLužice, 9. září 2021 - Tchaj-wan poskytl finanční pomoc obcím zasaženým tornádem. Darované peníze použijí obce poničené tornádem především na opravu infrastruktury a obecního i krajského majetku. Symbolický šek ve výši 6,5 milionu korun předal v Lužicích ve středu 8. září vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře Lian Ruey Ke jihomoravskému hejtmanovi Janu Grolichovi.

 

„Této pomoci si nesmírně vážím. Zasáhla nás katastrofa, kterou nikdo nečekal ani nemohl předvídat. A bude ještě dlouho trvat, než se s jejími následky vypořádáme. Jsem rád, že dokážeme držet při sobě a že ani lidem na druhé straně planety není jedno, co se tady děje. Nezapomeneme na to,“ sdělil hejtman Jan Grolich.

Cílem zdvořilostní návštěvy tchajwanská delegace, která navštívila také Mikulčice, Moravskou Novou Ves a Hrušky, bylo i jednání o budoucí spolupráci s Jihomoravským krajem. Ta se nabízí například v oblasti informačních technologií, inovací, vědy a výzkumu. „Finanční pomoc, kterou nám poskytli přátelé až z dalekého Tchai-wanu, je velkorysá a velmi si jí vážíme. Věřím, že se navíc stane startem užších vztahů Jihomoravského kraje s Tchaj-wanem, například v oblasti kulturní, či ještě ambiciózněji v hledání partnerství v high-tech průmyslu, vědě a výzkumu. V těchto oblastech je Tchaj-wan světovým lídrem například v polovodičové technice a náš region zase v optoelektronice a elektronové mikroskopii,“ konstatoval krajský radní pro oblast informatiky Jiří Hlavenka.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci