Umístění: Jižní Morava Politika V nové vlně kotlíkových dotací rozdá kraj dalších 140 milionů

V nové vlně kotlíkových dotací rozdá kraj dalších 140 milionů

Brno, 30. ledna 2019 - Jihomoravský kraj hodlá spustit další kolo takzvaných kotlíkových dotací, ve kterém chce rozdat celkem 140 milionů korun. Krajští radní 28. ledna schválili záměr podat projektovou žádost týkající se realizace projektu „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji III“ v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014–2020.

kotel kotlikove dotace kraj dalsi vlna

„Cílem nového projektu je, stejně jako tomu bylo u předchozích programů, snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji, prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové ekologické zdroje. Do konce roku 2023 kraj předpokládá výměnu 1 350 stávajících kotlů, vyčerpána by mohla být částka ve výši 140 milionů korun. Kraj počítá v případě schválení podání projektové žádosti s intenzivní propagační kampaní za účelem zvýšení povědomí veřejnosti o dotačním programu, a především o nezbytnosti výměny nevyhovujících kotlů na pevná paliva. V tomto projektu již nebude podporována koupě automatických kombinovaných kotlů na uhlí a biomasu. Ostatní pravidla by se neměla zásadně lišit,“ uvedl radní Petr Hýbler.

Projekt navazuje na ukončený program s názvem „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji“ a probíhající program s názvem „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II“. V prvním programu bylo provedeno celkem 1 228 výměn kotlů za téměř 139 milionů korun, ve druhém ještě probíhajícím programu bylo dosud schváleno 1 123 žádostí za 115,5 milionu korun.

Výše podpory na jeden dílčí projekt fyzické osoby se bude pohybovat mezi 75–80 % dle typu pořizovaného zdroje, maximální výše dotace může být ve výši 127 500 korun.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript