"Radní se rozhodli ztišit vánoční jarmark, zrušili na něm proto některá kulturní vystoupení," řekla mluvčí radnice Petra Pavková. V době státního smutku od středy do pátku budou lidé moci vždy od osmi do 18 hodin vyjádřit svoji účast podpisem do kondolenčních listin. Archy budou k dispozici v obřadní síni městského úřadu v Parku Petra Bezruče.
V pátek v půl páté večer pak v kostele Svatých Andělů strážných odslouží děkan Václav Vrba za zemřelého Václava Havla requiem.
Podle starosty Veselí nad Moravou Miloše Kozumplíka (ODS) byl Václav Havel člověk, který se stal symbolem nově nabyté svobody. "Pro jeho lidské chování si ho lidé vážili, ve světě sklízel nebývalé uznání a respekt. Je třeba mu vyjádřit uznání a díky za vše, co pro naši vlast a svobodu vykonal," prohlásil starosta.