Hašek se zmínil, že Rada hospodářské a sociální dohody Jihomoravského kraje se naposledy shodla na tom, že nechce masivní propouštění ve školách, nemocnicích ani v sociálních ústavech. "Snažili jsme se navíc zachovat odměňování zaměstnanců v našich zařízeních na odpovídající úrovni," dodal Hašek.
Podle náměstka hejtmana Stanislava Juránka (KDU-ČSL), který před deseti lety u vzniku tripartity stál, se lidé na jižní Moravě umí domluvit. "Jdeme často svou vlastní cestou a neohlížíme se na to, co dělají jinde," zdůraznil Juránek.
Podle odborové šéfky Stanislavy Slavíkové je struktura jihomoravské tripartity po letech fungování natolik pevná, že ji neohrožují ani změny, které přinášejí ve vedení kraje volby. Zástupce zaměstnavatelů Michal Štefl zmínil, že tripartita funguje často jako fórum, na kterém se tříbí názory. "Určitě má smysl," řekl ve shodě s ostatními kolegy.
Největším problémem, na kterém se během deseti let fungování tripartity na jihu Moravy nemohli účastníci dohodnout, byly podle Juránka otázky týkající se privatizace nemocnic. "Opakují se také potíže vztažené k vládě. Školství a zdravotnictví se řeší na celostátní úrovni, vláda na ně krajům nepošle peníze a krajské reprezentace pak musí hasit zaměstnanecké i sociální problémy," řekl Juránek.