Umístění: Jižní Morava Politika Znojmo dá více peněz na akce v příměstských částech

Znojmo dá více peněz na akce v příměstských částech

Znojmo, 5. února 2023 - Rozsvícení vánočního stromečku, dětský den nebo dýňobraní. Tradiční akce, které se konají v příměstských částech Znojma a na které město finančně přispívá. V letošním roce na ně půjde do každé části 40 tisíc korun. Odsouhlasila to rada města. Na kulturní a společenské akce v městských částech tak půjde dvakrát více peněz než v minulých letech.

znojmo panorama kostel

 

„Pro nás je to skvělá zpráva. Právě teď plánujeme letošní akce a takto budeme mít více možností. Budeme pořádat setkání našich seniorů, díky penězům navíc bych jim ráda pro zpestření objednala hudbu,“ naznačuje plány předsedkyně komise pro Načeratice Jitka Kubíková. Kromě toho se občané Načeratic mohou těšit na tradiční dětský den spojený s nohejbalovým turnajem, oblíbené dýňobraní nebo zahájení adventu. Nově komise chystá i akci na ukončení léta.

V Mramoticích spolupracuje komise s místními dobrovolnými hasiči. „Mezi naše největší akce patří dětský den, který připravujeme společně s městskou částí Kasárna, drakiáda, masopust nebo posvícení. Letos bychom chtěli přispět i na triatlon Dřevěný muž, který pořádají naši hasiči,“ vyjmenovává předseda komise pro Mramotice Martin Horáček.

Znojmo má celkem 10 komisí pro příměstské části. Ty jsou poradními orgány Rady města Znojma. Předkládají vedení města doporučení a podněty od svých občanů a vyjadřují se k problematice, která se jich týká.

Zdroj: znojmocity.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci