Umístění: Jižní Morava Školství Čebín získá 38 milionů na výstavbu II. stupně ZŠ a moderních učeben

Čebín získá 38 milionů na výstavbu II. stupně ZŠ a moderních učeben

Čebín, 5. června 2023 – Před dvěma týdny obdržela Obec Čebín radostnou zprávu a to sdělení agentury, která pro ni zpracovávala žádost o dotaci, že u žádosti o podporu u projektu s názvem ZŠ Čebín - Zlepšení kvality a dostupnosti vzdělávání bylo ukončeno hodnocení a byla doporučena k financování. Celková cena dotace je 38 408 616,11 korun.

230217 KK CebinCAM AUS 2

„Jedná se o podporu z Evropských dotací, konkrétně Integrovaného regionálního operačního programu. Prvním velkým úspěchem bylo, že naše žádost byla podaná jako 8. v pořadí z celé České republiky. Následně jsme byli vyzváni poskytovatelem dotace o doplnění a upřesnění žádosti o některé záležitosti týkající se realizace a udržitelnost projektu. Poté, co žádost splnila podmínky formálních náležitostí a přijatelnosti, proběhla takzvaná ex-ante analýzy rizik a po jejím úspěšném absolvování byl projekt doporučen k financování ve výši dotace necelých 40 milionů korun,“ uvedl starosta Čebín Tomáš Kříž (KDU-ČSL).

„Tato částka tvoří přibližně polovinu celkových nákladů, neboť dotace bude poskytnuta ve zkratce pouze na zlepšení konektivity školy a vytvoření a vybavení odborných učeben. Ty budou celkem čtyři. Bude se jednat o jazykovou učebnu a učebnu informatiky, přírodovědy a robotiky. To ostatní, tedy tři kmenové učebny, novou školní kuchyň a jídelnu, která bude sloužit i pro nižší stupeň základní školy a naši školku budeme muset hradit z vlastních prostředků. Přibližně 20 milionů korun máme naspořeno a zbytek budeme pravděpodobně řešit bankovním úvěrem,“ upřesnil Kříž.

Aktuálně má Čebín platné stavební povolení a probíhá výběrové řízení na projektanta prováděcí projektové dokumentace. Cílem obce je zahájit koncem roku výběrové řízení na zhotovitele stavby a realizaci zahájit na jaře 2024 a dokončit nejpozději o letních prázdninách 2025 tak, aby 1. září 2025 mohl být zahájen provoz.

Nová škola bude třípodlažní objekt a vznikne přestavbou budovy č. p. 20. Ta se nachází na návsi, vedle obecního úřadu, zhruba uprostřed mezi mateřskou školou a prvním stupněm školy základní. Jedná se o objekt bývalé prodejny Jednoty, kterou obec za tímto účelem zakoupila.

Vizualizace: archiv obce Čebín


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript