Umístění: Jižní Morava Školství Jihomoravský kraj hledá ředitele gymnázií ve Znojmě a Hodoníně

Jihomoravský kraj hledá ředitele gymnázií ve Znojmě a Hodoníně

trida zaci studenti gymnaziumBrno, 22. května 2021 – Rada Jihomoravského kraje vyhlásila konkurzy na nově uvolněné pozice ředitelů středních škol v Hodoníně a ve Znojmě, které kraj zřizuje. Rada na svém zasedání vzala na vědomí dvě vzdání se pracovního místa ředitelů středních škol, jedná se o RNDr. Leoše Gretze (ředitele Gymnázia, Střední pedagogické školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Znojmo) a Mgr. Jiřího Hubačky (ředitele Gymnázia, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Hodonín). Současně odhlasovala vyhlášení konkurzního řízení a zvolila předsedu a další členy konkurzní komise, kteří jsou určeni zřizovatelem.

 

„Výběr ředitelů škol je fakticky nejvýznamnější pravomoc kraje ve školství, protože tím reálně určujeme směřování jednotlivých škol. Proto se snažíme, abychom vždy našli ty nejlepší kandidáty, kteří budou i silnými hráči v celém týmu ředitelů jihomoravského školství,“ okomentoval vyhlášení konkurzu Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a chytrého regionu.

Nově vybrané ředitele vyjma vysokého finančního ohodnocení (až 60 000 Kč – Hodonín, až 64 000 Kč – Znojmo) čeká také nový benefit. Města Hodonín a Znojmo totiž nabízejí po dohodě s Jihomoravským krajem výhodu ve formě pronájmu městského bytu.

„Snahou vedení kraje také je, aby konkurzy na ředitele škol byly maximálně otevřené vhodným uchazečům z celé země. Velmi si vážím dohody se starosty Hodonína a Znojma, že města s námi na tomto cíli budou spolupracovat i formou nabídky městského nájemního bytu,“ okomentoval Nantl.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci