Umístění: Jižní Morava Školství Kraj podpoří nadané studenty sedmi miliony

Kraj podpoří nadané studenty sedmi miliony

Brno, 30. června 2021 - Jihomoravský kraj podpoří nadané studenty. Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání dne 24. června schválilo finanční podporu nadaným studentům ve výši 6 960 000 Kč. „Cílem podpory nadaných studentů je poskytnout nadaným žákům i studentům prostředky k vhodnému rozšíření potřebných znalostí a dovedností. Současně je tak ještě více zatraktivnit pro vědecké instituce a inovativní firmy a současně také posílit jejich vazbu na jihomoravský region,“ okomentoval rozhodnutí Jiří Nantl – náměstek hejtmana JMK pro vzdělávání a chytrý region.

studenti trida lavice prazdne

 

„Je to investice, která se nejen našemu kraji, ale i celé společnosti, mnohonásobně vrátí. Výjimečné osobnosti je potřeba podchytit a dát jim možnost rozvinout svá nadání. Výbornou zpětnou vazbu máme na T-exkurze, kdy středoškoláci mohou vyzkoušet různá prostředí vysokých škol a doslova si dopředu otestovat, kde chtějí studovat. Podpora kraje v tomto ohledu musí být samozřejmostí dlouhodobě,” říká Jiří Hlavenka, radní JMK pro vědu, výzkum, inovace a IT.

Kromě přímé individuální finanční podpory žáků zařazených do programu se z prostředků dotace bude hradit zejména podpora Středoškolské odborné činnosti, organizační zajištění T-exkurzí pro středoškoláky a aktivity související s dalším vzděláváním žáků a studentů zařazených do Programu pro podporu nadaných studentů.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci