Umístění: Jižní Morava Školství Kraj zvyšuje kapacity základních uměleckých škol

Kraj zvyšuje kapacity základních uměleckých škol

zus umelecka skola fletnaBrno, 11. března 2021 – Rada Jihomoravského kraje schválila změny nejvyššího povoleného počtu žáků v základních uměleckých školách zřizovaných Jihomoravským krajem. „Rozhodnutí nejvíce prospěje okresům Brno-venkov, Břeclav a Znojmo, kde jsme sledovali dlouhodobě nedostatečné příležitosti ke vzdělávání na základních uměleckých škol,“ vysvětluje rozhodnutí Jiří Nantl – náměstek hejtmana pro vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Rozhodnutí navazuje na strategický cíl kraje zajistit vyvážený rozsah nabídky základních uměleckých škol napříč celým územím kraje. Souvisí také se snahou obecně narovnávat vzdělávací příležitosti v kraji.

„Základní umělecké vzdělávání je důležitou součástí rozvoje talentu dětí, a proto potřebujeme zajistit jeho dostupnost. Dosud nejhorší situace byla v okresu Znojmo, kde byla kapacita necelých 13 % příslušné věkové skupiny dětí od 6 do 18 let, zatímco jinde v kraji to bylo až 32 %. Přijaté opatření celou situaci narovnalo a jde o první konkrétní krok, kterým naplňujeme náš cíl férového přístupu každého dítěte všude na jižní Moravě ke vzdělávacím možnostem“ doplňuje Nantl.

Podle rozhodnutí Rady Jihomoravského kraje se zvýšila kapacita u 13 základních uměleckých škol. Ke snížení došlo u 7 subjektů, které úředně schválenou kapacitu předtím fakticky ale nenaplňovaly.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci