Umístění: Jižní Morava Školství Na střední školy na jižní Moravě se elektronicky může hlásit 12 tisíc deváťáků

Na střední školy na jižní Moravě se elektronicky může hlásit 12 tisíc deváťáků

Brno 8. února 2024 – Pro rodiče žáků hlásících se na střední školy letos přichází významná změna. Poprvé mají možnost přihlašovat se elektronicky. Místo původních dvou mohou uchazeči podat hned tři přihlášky a školy seřadit dle svých priorit. Rodiče deváťáků a uchazečů o víceletá gymnázia mohou využít Bank iD (bankovní identitu) pro online přihlašování a ověření totožnosti. Elektronické přihlášování je možné od 1. do 20. února.

skola zena studentka

 

Letos poprvé v přijímacím řízení na střední školy odpadá povinnost fyzicky odevzdat nebo poslat přihlášku. Systém žáky na základě výsledků jejich přijímacích zkoušek automaticky rozřadí podle jejich preferencí. Tento krok bude velkou úlevou pro rodiče 106 tisíc deváťáků. V Jihomoravském kraji se může hlásit 12 tisíc deváťáků, kteří si mohou vybírat z téměř 1 300 středních škol a gymnázií v celém Česku.

V případě, že rodiče nemají bankovní účet, mohou si zřídit bankovní identitu na všech pobočkách České spořitelny, ČSOB, FIO banky, Komerční banky a MONETA Money Bank.

„Bankovní identita je nejvyužívanějším nástrojem pro ověřování totožnosti občanů v online prostředí. Jsem rád, že letos mohou rodiče podávat přihlášky na střední školy elektronicky a využít k tomu právě bankovní identitu. Rozšiřuje se tak možnost vyřizovat běžné záležitosti z pohodlí domova. Je důležité zmínit, že některé banky zřídí bankovní identitu i těm rodičům, kteří z nejrůznějších důvodů bankovní účet nemají.,“ říká Marek Růžička, výkonný ředitel Bankovní identita, a.s.

Elektronickou přihlášku je možné podat od 1. února 2024 do 20. února 2024, více informací najdou zájemci na doméně prihlaskynastredni.cz. Samotné přihlášky se pak podávají na webu dipsy.cz. Systém se týká také přihlášek na víceletá gymnázia.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci