Umístění: Jižní Morava Školství První semestr Univerzity 3. věku pro seniory v Mikulově skončil, v února začne další

První semestr Univerzity 3. věku pro seniory v Mikulově skončil, v února začne další

Mikulov, 12. ledna 2016 - V mikulovské Městské knihovně funguje od září loňského roku virtuální univerzita 3. věku. Patnáctka seniorů, kteří se do ní zapojili, úspěšně zvládla první semestr, který byl vyplněn nejenom zajímavými přednáškami, ale tak nezbytnými konzultacemi, dílčími i závěrečnými testy.

seniori mikulov univerzita tretiho veku

 

„Na rozjezd jsme zvolili téma Astronomie, kdy stěžejním prvkem byly sluneční hodiny, jejich výtvarné a umělecké řešení od antiky po současnost. Zajímavé bylo i představení slavných astronomů rudolfínské doby,“ řekla vedoucí Městské knihovny Ilona Salajková.

Od října si studenti sami vybírali z nabídky kurzů. Téma Barokní architektura v Čechách přednášel Martin Pavlíček a jedna ze studentek Vladimíra Závodná provedla své spolužáky i s odborným výkladem kostelem sv. Jana Křtitele v Mikulově.

Završením půlročního studia je slavnostní předání certifikátů o absolvování 1. semestru v Doloplazech u Olomouce. Organizátoři pro účastníky připravili prohlídku olomouckých dominant a biskupského paláce. Mikulovští nebudou chybět.

Pro další semestr bylo zvoleno téma Umění rané renesance v Itálii, kdy se účastníci dozví mnoho zajímavého o umění spjatém s obdobím 15. století a především s městem Florencie.

První kurz letního semestru se koná v úterý 9. 2. 2016 v 10 v Městské knihovně, noví zájemci se mohou přihlásit do tohoto data osobně nebo na knihovna@mikulov.cz, tel.: 519510 025.

Semestr stojí 300 Kč a schůzky budou probíhat jednou za čtrnáct dní.

(red)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci