Umístění: Jižní Morava Školství Rekonstrukce tělocvičny na Střední škole technické ve Znojmě přinesla energetické úspory

Rekonstrukce tělocvičny na Střední škole technické ve Znojmě přinesla energetické úspory

Znojmo, 8. prosince 2023 - Dva roky trvala rekonstrukce a modernizace objektu tělocvičny a odborných učeben na znojemské Střední škole technické. Zateplení a rekonstrukce stály 38,6 milionu korun. Díky nim škola ušetří na energiích. Ve čtvrtek 8. prosince byla budova slavnostně otevřena radním pro investice Vladimírem Šmerdou.

skola znojmo rekonstrukce foto JMK

 

„Zateplení obvodových stěn a střechy, výměna výplní otvorů, zdroje vytápění, interiérového osvětlení, výměna trafostanice a instalace fotovoltaické elektrárny, vyregulování otopné soustavy a celková rekonstrukce elektroinstalace. Tyto kroky přinesou nejen energetické úspory, ale i snížení negativního vlivu na životní prostředí. Jihomoravský kraj na ně uvolnil ze svého rozpočtu 30,2 milionu korun,“ okomentoval zrekonstruovanou tělocvičnou a odborné učebny Vladimír Šmerda a doplnil, že zbytek částky se podařilo získat ze Státního fondu životního prostředí.

Střední škola technická Znojmo nabízí následující portfolio oborů: čtyřletý maturitní obor elektrotechnika (škola je jediná na Znojemsku, kde lze tento obor studovat) a dalších devět učebních – autoelektrikář, elektrikář, instalatér, karosář, obráběč kovů, strojní mechanik, tesař, truhlář a zedník.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci