Umístění: Jižní Morava Školství Školy v Jihomoravském kraji se staly nejaktivnějšími ve sběru vysloužilých spotřebičů

Školy v Jihomoravském kraji se staly nejaktivnějšími ve sběru vysloužilých spotřebičů

zelena skola elektroodpad 1625Brno, 23. června 2016 - Školní rok se blíží k závěru a 371 školám zapojeným do projektu Zelená škola se dosud podařilo vysbírat téměř 30 tisíc kilogramů vysloužilých elektrospotřebičů. Nejčastěji se odevzdávaly osobní počítače, monitory a další výpočetní technika. Nejaktivnějšími sběrači se staly školy v Jihomoravském kraji, odkud se odvezlo celkem 7,5 tuny elektra.

Podle aktuálních statistik skupiny REMA bylo v rámci projektu Zelená škola, který se zaměřuje na sběr baterií a drobného elektroodpadu ve školách, v letošním školním roce doposud vysbíráno téměř 30 tun vysloužilého elektra. „Nejvíce se letos na školách odevzdávaly osobní počítače a CRT monitory, poté následovaly televizory, tiskárny a kopírky,“ upřesnil David Vandrovec, ředitel skupiny REMA, která zajišťuje zpětný odběr elektra a baterií a je iniciátorem projektu Zelená škola.

Nejaktivnějšími sběrači se v letošním školním roce staly školy v Jihomoravském, Moravskoslezském a Zlínském kraji. Jenom v těchto školách bylo vysbíráno téměř 17 tun vyřazených elektrospotřebičů.

Nejvíce Zelených škol zapojených do projektu lze aktuálně nalézt v Praze, odkud je 21 % zapojených institucí, a v Moravskoslezském kraji, kde se nachází 18 % zapojených škol. Jihomoravský a Ústecký kraj mají shodně 10,5 % zelených škol. Pětina škol zařazených v programu také využívá ekologické vzdělávací programy zaměřené na téma recyklace.

Projekt Zelená škola funguje už pátým rokem a jeho cílem je motivovat žáky mateřských, základních a středních škol k ekologickému chování. Aktuálně zahrnuje 371 škol s celkovým počtem 444 sběrných míst. V participujících školách jsou celoročně umístěny sběrné boxy na drobné elektro a baterie.

Žákům, učitelům i rodičům je tak dostupná snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty do sběrného dvora či na speciální místo zpětného odběru. Jejich pravidelný svoz a následné předání k ekologickému zpracování je v rámci projektu Zelená škola poskytováno zdarma.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Víno z blízka