Umístění: Jižní Morava Školství Učiliště nejsou blbý! Krajská kampaň "nevim kam" boří mýty o středních školách jazykem žáků

Učiliště nejsou blbý! Krajská kampaň "nevim kam" boří mýty o středních školách jazykem žáků

Brno, 16. ledna 2023 - Hodně barev, slang i spolupráce s tiktokerkou Amy. Běží krajská kampaň, která boří mýty o oborech středních škol a pomáhá s jejich výběrem. Navíc také v angličtině pro zájemce o vzdělávání ze zahraničí. Žáky oslovuje na Instagramu, kde zasáhla již 200.000 unikátních uživatel a TikToku, na kterém má nejsledovanější video přes 300.000 zobrazení.

ucen uciliste elektrotechnik

 

Cíl kampaně je dvojí. Na jedné straně přehledně předat důležité informace, které se týkají způsobu podání přihlášky na střední školy, či odkazy na kariérové poradce, na straně druhé pak upřesňovat nepravdivé mýty, které jsou v lidech často zaryté. „Spousta lidí se mylně domnívá, že na vysokou školu je možné jít pouze z gymnázia, učňovské obory jsou chybně nálepkovány, povědomí o lyceích jako formě středních škol zase chybí. Rozhodli jsme se kampaní mýty bořit a současně dostat důležité informace na jedno místo,” vysvětluje motivace Jiří Nantl, náměstek hejtmana JMK pro oblast vzdělávání, zdravotnictví a strategii chytrého regionu.

Kampaň pod názvem „nevim kam“, jejímž realizátorem je VIM - Vzdělávací institut pro Moravu, probíhá výhradně na sociálních sítích. Na podporu dosahu příspěvků na Instagramu a TikToku je vyčleněno přibližně 150 000 korun. „Obsah sdělení jsme konzultovali s kariérovými poradci a proběhl také marketingový výzkum přímo na základních školách, co cílovou skupinu oslovuje. Vsadili jsme na odvážný vizuál a slangové výrazy, což není u veřejných organizací úplně běžné,” uvedla Leona Sapíková, ředitelka VIM.

Součástí kampaně je také série videí, ve kterých influencerka Amélie Hrabáková (známá na instagramovém profilu Amy's Word a TikToku amuskaa) vysvětluje mimo jiné, že je dobré si dát druhou přihlášku na jistotu, proč vyzkoušet osobnostní test a jak si sama vybrala školu. Kampaň běží do začátku března, kdy je poslední termín pro podání přihlášky na střední školy.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci