Umístění: Jižní Morava Školství V Břeclavi se otevře technické lyceum

V Břeclavi se otevře technické lyceum

Břeclav, 15. března 2023 - Změna čeká Střední průmyslovou školu Edvarda Beneše a obchodní akademii v Břeclavi. Studenti by tak nově mohli možná už od 1. září 2023 navštěvovat obor technické lyceum, který pojme až 120 studentů, tedy 30 studentů v každém ročníku. Krajský úřad Jihomoravského kraje připravuje odeslání žádosti o změnu oborové struktury k MŠMT. Důraz se bude klást na výuku matematiky, fyziky a cizích jazyků. Další vzdělávání se pak předpokládá na vysokých školách.

technicke lyceum breclav

 

„Vedle humanitních oborů je důležité podporovat také maturitní směr pro technické střední školy. Data nám ukazují, že studenti velmi často pokračují na vysoké školy a je potřeba vůči tomuto trendu nastavovat střední školství, abychom efektivně vynakládali veřejné zdroje a správně připravili absolventy na pokračování ve studiu. Jakmile ministerstvo provede změnu ve školském rejstříku, tak může střední škola připravit přijímací řízení," komentuje změnu Jiří Nantl, náměstek hejtmana JMK pro vzdělávání, zdravotnictví a strategii chytrého regionu.

Novinkou pro břeclavskou střední školu je také otevření tříletého výučního oboru instalatér, který má navrhovanou kapacitu 90 studentů ve třech ročnících. I u tohoto oboru se připravuje odeslání žádosti o změnu oborové struktury na MŠMT. Aktuálně škola nabízí i další učební obory jako kadeřník, elektrotechnik, strojní mechanik nebo obráběč kovů. V maturitním směru pak žáci mohou navštěvovat obory strojírenství, provoz a ekonomika dopravy, mechanik elektrotechnik a obchodní akademii.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci