Umístění: Jižní Morava Školství V Šaraticích rozšiřují kapacity mateřské školy

V Šaraticích rozšiřují kapacity mateřské školy

Šaratice, 20. června 2023 – V letošním roce byla zahájená výstavba II. etapy nové MŠ v Šaraticích a po jejím dokončení budou k dispozici celkem 3 oddělení vždy pro 25 dětí. Přitom I. etapa byla zkolaudována a uvedená do provozu k 1. září minulého roku. Šaratické děti tak získaly k užívání jedno oddělení s veškerým potřebným zázemím. Další dvě třídy budou k dispozici po dokončení probíhající II. etapy.

detis skolka

 

Kvůli vysoké finanční náročnosti rozdělili rozšíření kapacit mateřské školy na dvě etapy. „Z důvodu velké finanční náročnosti byla realizace rozdělená na dvě na sebe navazující etapy. V první byla pro ilustraci postavená hrubá stavba celého objektu vč. střechy, společného technologického vybavení, přístupových komunikací a parkovacích míst. To všechno kvůli tomu, abychom mohli zkolaudovat a užívat alespoň jedno nové oddělení. Utratili jsme za to všechno zhruba 44 milionů korun, z toho bylo 20 milionů z dotace získané na MF ČR. V druhé etapě dokončíme dvě zbývající oddělení vč. hrací plochy a zázemí na střeše. To vše za dalších cca 24 milionů korun. I tentokrát bychom si rádi pomohli s dotačními penězi, o které se ucházíme v rámci Integrované strategie rozvoje Brněnské metropolitní oblasti,“ uvedl starosta obce Karel Kalouda (KDU-ČSL).

Původní školka se už nedala rozšiřovat. Šaratice tak musely reagovat na zvyšující se poptávku, a proto přistoupily k výstavbě nové mateřské školy.

„Myšlenka postavit v Šaraticích novou školku není přitom záležitostí posledních roků. Situace s nedostatečnou kapacitou předškolního vzdělávání se opakuje již více jak 20 roků a vždy se při zápisech řešilo, koho musíme a koho ještě můžeme přijmout. Přitom původní budova MŠ se nedala nijak rozšiřovat a jen jsme ji opravovali, aby splňovala stále rostoucí požadavky hygieny. Po dokončení stavby budeme moci nabídnout předškolní vzdělávání i v posledních letech často diskutovaným dětem, které ještě nepřekročily věkovou hranici 3 let a možná pomůžeme i maminkám v sousedních obcích,“ doplnil Kalouda.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci