Umístění: Jižní Morava Školství V Těšanech zrekonstruovali mateřskou školou, školu i tělocvičnu

V Těšanech zrekonstruovali mateřskou školou, školu i tělocvičnu

skolka tesany rekonstrukceTěšany, 9. září 2021 – V Těšanech na Brněnsku si veřejnost mohla prohlédnout nově zrekonstruovanou školku, školu a také tělocvičnu, která slouží jak škole, tak i místním spolkům a sportující veřejnosti. Zástupci obce a ZŠ a MŠ Těšany uspořádali Den otevřených dveří k 70. výročí založení ZŠ a MŠ. Fakticky by se toto jubileum připomínalo již v roce 2020/2021, nicméně z důvodů pandemie museli v Těšanech oslavu výročí o rok odložit.

 

Rekonstrukce mateřské školy započala v jarních měsících tohoto roku, ale probíhala především o letních prázdninách. Návštěvníci mohli v budově školy vidět kompletní rekonstrukci interiérů, tedy nové dveře a zárubně, obklady, výmalbu, informační systém a další. Opravovaná byla také kanalizace. Celková cena rekonstrukce představovala necelý jeden milion korun.

To v základní škole byla cena za rekonstrukci interiérů přibližně 7,5 mil. Kč., ale investovaná částka byla i zde, dle návštěvníků dne otevřených dveří, rozhodně vidět. V roce 2020 byly kompletně zrekonstruované stupačky, podlahy, byly osazené nové dveře a zárubně a v roce letošním byla vybudovaná nová učebna, která bude sloužit k výuce jazyků. Na rekonstrukci se finančně podílelo MMR dotací ve výši 5 mil. Kč.

Nejnákladnější byla rekonstrukce tělocvičny, kterou využívají jak škola, tak i místní spolky (fotbal, florbal, hasiči…). Celková cena dosáhla částky 23 mil. Kč, z toho MMR přispělo dotací 5 mil. Kč. Uživatelé však v tělocvičně najdou novou horolezeckou stěnu, kompletní vybavení sportoviště, moderní sportovní povrchy, nové šatny, lepší akustiku či rekuperaci vzduchu. Tělocvična nabízí nejen více možností využití, ale také mnohem příjemnější, moderní prostor.

Starosta obce Miroslav Zborovský hodnotí postřehy všech zúčastněných velmi kladně. „Bylo vidět, že návštěvníci jsou překvapení, co vše se především během pandemii podařilo udělat. Mám velkou radost ze všech ohlasů a z pozitivní atmosféry, která v obci panovala. Věřím, že jak opravené školní budovy, tak i tělocvična budou všem, kdo ji využívají, dobře a dlouho sloužit“.

Všechny zmíněné akce proběhly souběžně s Národopisnými slavnostmi, které se v obci o víkendu konaly, proto si zrekonstruované prostory prohlédli nejen místní, ale také návštěvníci z celého regionu.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci