Umístění: Jižní Morava Školství Veletrhy středních škol v Brně navštívilo přes 20 tisíc lidí

Veletrhy středních škol v Brně navštívilo přes 20 tisíc lidí

Brno, 14. prosince 2023 - Veletrhy středních škol se po letité pauze vrátily na brněnské výstaviště. Oborovou nabídku desítek škol přišlo v listopadu prozkoumat celkem 13 432 žáků devátých a osmých tříd, které doprovodilo 7 133 rodičů. Celkem tak na akci pořádanou VIM za podpory Jihomoravského kraje dorazilo přes 20 500 návštěvníků!

skola student zaci

 

„Zájem veřejnosti ukazuje, že vrátit veletrh do Brna byl správný nápad. Nabízí žákům podporu v hledání vhodné školy. Jsem navíc nadšený, jak se podařilo celý koncept pozvednout novým designem,” řekl Karel Jurka, radní Jihomoravského kraje pro vzdělávání.

Letošní veletrhy se konaly v konceptu „Tak kam?!”, čímž navázaly na úspěšnou kampaň, ve které influencerka Amy radila žákům, jak vybírat střední školu, a bořila mýty o některých typech škol. „Moderním pojetím veletrhů se v komunikaci snažíme přiblížit žákům. Využíváme k tomu hlavně instagramový účet, ve kterém jsme poskytli prostor středním školám pro jejich propagaci. Vyslyšeli jsme připomínky ředitelů škol, žáků a rodičů a významnou změnou prošla i samotná podoba jednotlivých veletrhů,” doplnil Jurka.

Veletrhy středních škol se mimo Brno konaly také ve všech okresních městech a navíc ještě v Boskovicích. „Oproti předchozím ročníkům jsme na veletrhy zařadili různé interaktivní prvky a ucelenou nabídku studijních příležitostí doplnili o možnost individuálních konzultací s kariérovými poradci i odborníky na duševní zdraví. Ve spolupráci se školami jsme také zorganizovali jednotné dny otevřených dveří, což návštěvníci velice ocenili, protože mohli po výběru konkrétní školy na veletrhy navštívit její prostory v ten samý den,” uvedla Leona Sapíková, ředitelka VIM.

Jihomoravský kraj počítá s pořádáním Veletrhů středních škol “Tak kam?!” i v příštím roce, a to ve stejném formátu. Finanční prostředky ve výši 1.500.000 Kč vyčlenil ve svém rozpočtu na rok 2024.

Návštěvnost veletrhů v regionech vypadala následovně:

  • Brno: 13 432 žáků, 7 133 rodičů
  • Boskovice: 739 žáků, 105 rodičů
  • Blansko: 672 žáků, 98 rodičů
  • Břeclav: 1 059 žáků, 276 rodičů
  • Hodonín: 1 484 žáků, 363 rodičů
  • Vyškov: 1 018 žáků, 178 rodičů
  • Znojmo: 930 žáků, 105 rodičů
  • Celkem: 19 334 žáků, 8 258 rodičů

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci