Umístění: Jižní Morava Školství Veselí nad Moravou získá pedagogické lyceum

Veselí nad Moravou získá pedagogické lyceum

Brno, 19. června 2023 - Další navýšení oborových kapacit všeobecného vzdělávání schválili krajští radní. Na svém zasedání dne 14. června rozhodli o vzniku nového oboru ve Veselí nad Moravou. Tamní Obchodní akademie a střední škola polytechnická otevře od 1. září 2024 pedagogické lyceum.

skola trida

 

„Toto zaměření školy dosud v dané části kraje chybělo a jde o důležité opatření i na podporu Veselska jako znevýhodněné části kraje," vysvětluje náměstek hejtmana Jiří Nantl pro oblast vzdělávání, zdravotnictví a strategii chytrého regionu. Bylo to zároveň poslední řádné zasedání Rady Jihomoravského kraje, kterého se zúčastnil. Ve funkci ho střídá Karel Jurka, který však chce v nastaveném trendu pokračovat. „Ve funkci navážu na dosavadní aktivity. Především se budu věnovat tvorbě nových kapacit v oblasti všeobecného vzdělávání právě formou lyceí. Důležitým úkolem je i dokončení nového gymnázia v Brně," dodal Jurka.

Už nyní je jasné, že vznik nového lycea není ojedinělým krokem. Letos poprvé studenti usednou do lavic v oboru technické lyceum při průmyslové škole v Břeclavi. Ve školním roce 2024/2025 pak kromě Veselí otevře lyceum také Znojmo, a to se zaměřením na techniku. Připraveno je dalších 5 návrhů oboru lyceum, které budou předloženy ke schválení.

Letos celkově připadá v Jihomoravském kraji na 11 500 vycházejících žáků 9. tříd zhruba 12 500 volných míst na středních školách. Ve školním roce 2023/2024 to bude 15 600 volných míst na 12 100 žáků. Kapacita maturitních oborů dokáže pojmout asi 80 % všech vycházejících deváťáků.

Zdroj: JMK


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci