Umístění: Jižní Morava Školství Žáci v Moravském Krumlově získali nové moderní učebny

Žáci v Moravském Krumlově získali nové moderní učebny

moravsky krumlov nove ucebny skolaMoravský Krumlov, 6. září 2019 – Obě základní školy v Moravském Krumlově prošly během prázdnin výraznou modernizací. Na základní škole Klášterní si žáci prohlédli nové odborné učebny už v první školní den. Žáci základní školy Ivančická si na dokončení některých prací počkají do poloviny září. V minulých letech investovalo město do zateplení obou základních škol, které zřizuje. Poslední roky se více věnuje interiérům.

„Kapacita základní školy Klášterní už byla na hranici, proto jsme se rozhodli pro nadstavbu, kde vznikly nové odborné učebny. Díky nim bude možné vyučovat formou tzv. půlených hodin. Zvláště pro výuku jazyků je to výrazné zkvalitnění,“ řekl na slavnostním předání učeben do užívání místostarosta Zdeněk Juránek. Součástí přístavby je nový výtah z přízemí až do druhého patra, který umožní bezbariérové přístupy k učebnám. Celkové náklady byly vyčísleny na necelých 24 milionů korun. Celkem 16,5 milionu korun získalo město jako dotaci.

V těchto dnech probíhá finalizace stavebních úprav na ZŠ Ivančická. Také zde se mohou žáci i učitelé těšit na nové moderní učebny. Jedná se o jazykovou učebnu, učebnu informatiky, polytechnickou učebnu, přírodovědnou a učebnu fyziky. Součástí rekonstrukce bylo i řešení bezbariérovosti v areálu školy i před ní. „Velký posun dopředu je zřejmý i v oblasti sociálního zázemí, a to nejen u nově zřízených bezbariérových toalet,“ přiblížil starosta města Tomáš Třetina.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Salon vín České republiky 2017