Umístění: Jižní Morava Školství Žáci z Bosonoh postavili v Mikulčicích střechu vodárny poničenou tornádem

Žáci z Bosonoh postavili v Mikulčicích střechu vodárny poničenou tornádem

Mikulčice, 26. října 2021 - Po devíti pracovních dnech se může vodárna v Mikulčicích pyšnit novou, sedlovou střechou, kterou v červnu odneslo tornádo. Vyrobilo ji 12 žáků Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy za dohledu svých mistrů. Na nové střeše pracovali klempíři, tesaři, pokrývači a zedníci. „Bosonožská střední škola a obec se domluvily, že žáci budou v Mikulčicích pomáhat celý školní rok. Jsem na ně hrdý. Je to skvělá reklama na studium řemeslných oborů,“ sdělil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

zaci stredni skola mikulcice

 

„Jsme velmi pyšní na své pedagogy a žáky, kteří zabrali a prokázali nejen své schopnosti jako řemeslníci, ale taky svou hodnotu jako lidé, kteří umějí a chtějí pomoct tam, kde je to třeba. Teď se soustředíme na opravu 400 metrů dlouhé pobořené hřbitovní zdi, kde nám pomáhají i žáci z pražské Akademie řemesel,“ uvedl ředitel Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy Jiří Košťál.

„Pomoci od těchto mladíků a jejich mistrů si velice vážíme, odvádějí tady výbornou a kvalitní práci. Počítáme s jejich výpomocí při opravě Muzea Fanoša Mikuleckého. Součástí objektu je unikátní stavba – bývalá sušárna tabáku, kterou tornádo posunulo na jedné straně o více než čtvrt metru. Budou se podílet i na realizaci nové střechy na dětské klubovně, kde už sice máme vysoutěženou stavební firmu, ale co postaví žáci, to si firma nebude účtovat,“ doplnil starosta Mikulčic Josef Dvořáček.

Žáci SŠSŘ Brno-Bosonohy odjeli do Mikulčic pomáhat 4. října 2021. Pracují v režimu týden praxe, týden výuka ve škole. Ubytování jim poskytla Integrovaná střední škola Hodonín na svém internátě, obědy zajistila obec, místní obyvatelky pak každý den pekly žákům koláče nebo buchty.

Foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci