Umístění: Jižní Morava Školství Základní i střední školy v kraji mohou žádat o grant až 100 tisíc korun od Tesca

Základní i střední školy v kraji mohou žádat o grant až 100 tisíc korun od Tesca

Praha 3. února 2011 – Základní i střední školy, a to včetně speciálních pro handicapované děti a mládež, mohou získat technické nebo sportovní vybavení či vybavení pro vzdělávací programy v hodnotě až 100 000 korun. Své projekty mohou školy přihlásit do grantového řízení Nadačního fondu Tesco do konce března.

tisicikoruny250

 

„Formou grantů chceme podpořit školy ve zkvalitnění výuky pomocí potřebné techniky, jako jsou například tiskárny, počítače, interaktivní tabule nebo monitory. Celkem školám věnujeme techniku v hodnotě tří milion korun,“ říká Ivana Dubnová, manažerka Nadačního fondu Tesco. Kritériem pro rozhodování o přidělení grantu je kvalitní zpracování a představení projektu. Maximální hodnota techniky, kterou může žadatel získat, činí až sto tisíc korun. Nejlepší projekty vybere grantová komise Nadačního fondu Tesco do konce dubna.

Školy, které chtějí o grant požádat, musí odevzdat nejpozději do 31. března projektový formulář v češtině i angličtině, identifikační list a kopii potvrzení o své existenci, například zřizovací listinu. Projektový formulář musí obsahovat informace o činnosti žadatele a přesný popis projektu, na který hodlá organizace grant použít, včetně podrobného rozpočtu. Veškeré formuláře a další informace naleznou zájemci o grant na www.nadacnifondtesco.cz v sekci Grantová řízení. Žádosti o grant je třeba zasílat elektronicky na adresu info@nadacnifondtesco.cz.

Nadační fond Tesco vyhlásil grantové řízení již vloni. Mezi jednadvacet úspěšných žadatelů bylo rozdáno celkem 700 000 korun. Z Jihomoravského kraje získala grant ve výši sedmadvacet tisíc korun Liga vozíčkářů, která finanční příspěvek použila na technické vybavení nového denního centra v Brně.

(red)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci