Umístění: Jižní Morava Školství ZŠ Otevřená v Žebětíně se rozšíří o sedm tříd

ZŠ Otevřená v Žebětíně se rozšíří o sedm tříd

Brno, 18. dubna 2023 – Vedení MČ Brno-Žebětín chystá rozšíření tamní základní školy. Ta z kapacitních důvodů potřebuje přístavbu nového pavilonu. Situaci vyřeší projekt za 80 milionů korun, který z větší části pokryje dotace. Žáci ji budou moct navštěvovat od září 2025. Městská část již rok chystá přístavbu nového pavilonu o 7 třídách, tak aby žebětínská škola měla 27 kmenových tříd, vždy 3 třídy na jeden ročník. Už pátým rokem nastupují 3 první třídy, a proto se z kapacitních důvodů v letošním musí 3 třídy vrátit zpět do staré budovy školy na Křivánkově náměstí, kde je v současné době ZUŠ Františka Jílka.

dite skola skolka trida ucitel lavide

 

“Projekt na rozšíření školy je připraven. Nyní se projednává se územní rozhodnutí a vypořádáváme se s námitkami souseda. Máme také schválenou žádost zastupitelstvem města Brna na ministerstvo školství o dotaci ve výši 56 milionů korun. Celková hodnota projektu je 80 milionů korun. Stavba bude z modulárních velkoobjemových kontejnerů, což urychlí termín výstavby. Pavilon bude se stávajícím objektem propojen spojovacím krčkem. V rámci výstavby bude zvětšena i retenční nádrž na dešťovou vodu. Hotovo by mělo být v srpnu 2025 tak, aby přístavbu mohla škola využít na školní rok 2025/2026,“ uvádí starosta Vít Beran (KDU-ČSL).

V Brně se daří navyšovat kapacity škol. Pomůže to nejen městským částem ale i rodinám s dětmi, které trápí spádovost škol v lokalitě.

„Škola měla být fakticky od svého počátku koncipována jako plnohodnotná základní škola. Díky finančním možnostem doby se pouze postavila budova pro první stupeň. Díky rostoucímu počtu spádových dětí městské části bylo nutné postavit nový pavilon pro druhý stupeň. Protože se počet dětí v Žebětíně neustále zvyšuje, potřebujeme školu rozšířit o další kmenové učebny. Tohle je další ze zásadních projektů ve školství a jsem rád, že se nám nadále daří navyšovat kapacity škol. Pomůže to nejen Žebětínu, ale i rodičům, kteří nebudou muset řešit, kde by měly jejich děti navštěvovat druhý stupeň základní školy,“ uzavřel 2. náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci