Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Jihomoravské dožínky letos budou koncem srpna v Kyjově

Jihomoravské dožínky letos budou koncem srpna v Kyjově

dozinky kyjov 2021Brno, 22. května 2021 – Po dvouleté pauze zpátky k tradici – o Jihomoravské dožínky letos lidé nepřijdou. Uspořádání akce schválila krajská rada. V neděli 29. srpna ji bude hostit město Kyjov. Oslavy sklizně mají v regionu dlouhou historii. Jejich cílem je zviditelnit práci místních zemědělců a představit lidem jejich kvalitní produkty. „Máme za sebou rok, kdy se muselo všechno omezovat a spoustu akcí nám uteklo. Dožínky už si vzít nenecháme. Letos se budou konat v Kyjově, takže věřím, že to bude stát za to,“ prohlásil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

 

Krajské dožínky jsou přehlídkou regionálního zemědělství, venkovských tradic a řemesel. „Na akci jsme letos vyčlenili 1 milion korun. Aktivity spojené s lokálními zemědělci a drobnými řemeslníky podporujeme dlouhodobě, stejně jako rozvoj venkova a cestovního ruchu. I o tom se můžou příchozí přesvědčit formou prezentace,“ zmínil náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Zámečník. Součástí akce bude i ocenění vybraných místních potravin v rámci soutěží Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy.

To, že se letos dožínky uskuteční v Kyjově přivítal také náměstek hejtmana a současný starosta města František Lukl. „Kyjov je pro pořádání krajských dožínek ideálním místem. Těšíme se na ně a na všechny, kdo s námi chtějí oslavit tradiční zakončení žní,“ zve do Kyjova na dožínky František Lukl.

Na organizaci dožínek se letos podílí město Kyjov, dalšími partnery jsou Regionální agrární komora Jihomoravského kraje, Okresní agrární komora Hodonín, Asociace soukromého zemědělství z okresu Hodonín a Vyškov a MENDELU. Kraj pořádá akci pravidelně od roku 2005 napříč různými městy – v minulých letech třeba v Brně (2019), Boskovicích (2018) nebo Břeclavi (2017).


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci