Aktualizováno: Thursday, 21. September 13:00

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Na kole k sousedům aneb cyklotrasa mezi Mikulovem a N. Přerovem v novém

Na kole k sousedům aneb cyklotrasa mezi Mikulovem a N. Přerovem v novém

cyklistka2_250Nový Přerov, 6. dubna 2012 - V únoru letošního roku byla úspěšnou kolaudací dokončena zdařilá rekonstrukce téměř jedenáctikilometrového úseku cyklotrasy mezi městem Mikulovem a obcí Nový Přerov. Komunikace v minulosti sloužila jako signální komunikace pohraniční stráže, dnes je mimo jiné hojně využívána jako cyklostezka a je součástí např. mezinárodní cyklotrasy Greenways Praha – Vídeň.


Projekt byl realizován dobrovolným svazkem obcí Mikulovsko a o jeho náročnosti svědčí i celková doba přípravy, která byla zahájena již v roce 2009. Rekonstrukce postupně probíhala v katastrálních územích pěti příhraničních obcí – Mikulova, Březí, Dobrého Pole, Novosedel a Nového Přerova, které byly zároveň partnery projektu a společně se podílely na jeho přípravě a financování.

Celkové výdaje na rekonstrukci včetně doprovodných výdajů na projektovou přípravu, inženýrskou činnost, management a propagaci projektu se blíží 20 miliónům korun. Zahraničním partnerem projektu je rakouská obec Wildendürnbach, v jejímž katastru byl rekonstruován 1,7 km dlouhý úsek cyklotrasy mezi Wildendürnbachem a Ottenthalem.

Propojením opravených úseků cyklotras vznikl nový zhruba 30 kilometrů dlouhý nenáročný okruh procházející příhraničním územím mezi hraničními přechody Mikulov-Ottenthal a Nový Přerov-Wildendürnbach.

Slavnostní otevření cyklotrasy s cyklovýletem je naplánováno na 21. dubna tohoto roku (více informací k akci najdete v kalendáři ZDE).

Zdroj: Mikulovská rozvojová

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2012-04-17 07:13
Cyklostezka je nádherná, jezdím po ní takřka denně, ale vadí mi, že po ní jezdí i osobní auta, motorkáři a nikdo to nekontroluje. Nedovedu si představit, až v plné sezóně v létě vletí mezi řádné uživatele cyklostezky nějaký blázen s autem nebo motorkou.
Citovat
 
Šalina - řádková inzerce