Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Už od května spojí Ratíškovice s Hodonínem nová cyklostezka

Už od května spojí Ratíškovice s Hodonínem nová cyklostezka

cyklostezka ratiskovice hodoninBrno, 3. dubna 2019 - Už začátkem května cyklisté vyjedou na téměř čtyřkilometrový úsek nové cyklostezky, po němž se bezpečně dostanou z Ratíškovic do Hodonína. „Termín dokončení stavby nám končí posledního dubna a podle předpokladů ho dodržíme,“ říká stavbyvedoucí David Horák ze společnosti Swietelsky stavební, oblast Hodonín. Ta stavbu za 27,8 milionů korun zahájila loni v srpnu.Trasa vede podél silnice druhé třídy 432 a spojuje obě sídla od ratíškovické ulice U Hájenky s místní hodonínskou částí Pánov.

 

„Lidé, dojíždějící do zaměstnání především na Pánov, kde sídlí několik velkých podniků, se budou na kole cítit bezpečně. Silnice je totiž silně zatížena osobní i nákladní dopravou a v lesním rovném úseku povolenou rychlost téměř nikdo nedodržuje,“ říká Radim Šťastný, místostarosta Ratíškovic, které jsou hlavním iniciátorem projektu. S jeho přípravou se začalo již v roce 2007, ale velké, téměř desetileté zdržení způsobily majetko-právní směny lesních pozemků.

„Celá cyklostezka se nachází na katastru Hodonína, ale pozemky pod ní vlastní obec Ratíškovice, která je směnila se Státními lesy ČR za své obecní lesy v jiné části svého katastru,“ upřesňuje místostarosta. Následovaly projekční práce a stavební řízení a koncem loňského léta se začalo stavět.

Povrch tři metry široké stezky, dlouhé 3666 metrů, je z asfaltového betonu, půlmetrové krajnice po obou stranách pak tvoří štěrkodrť. Na trase jsou také tři propustky s betonovými čely a ocelovým zábradlím. „V krátkém, desetimetrovém úseku, jsou jízdní pruhy odděleny zatravněným ostrůvkem kvůli objektům státní hydrologické pozorovací sítě, kterou bylo třeba zachovat,“ upozorňuje IDavid Horák.

Investorem projektu, který doplňuje síť turistických vinařských cyklotras směrem na Hodonín a Slovensko, je obec Ratíškovice. Na financování se rovněž podílel Státní fond dopravní infrastruk-tury, Jihomoravský kraj a město Hodonín. Slavnostní otevření nové cyklostezky je naplánováno na 16. května.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci