Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet V Mikulově si můžete pohladit třímetrovou krajtu nebo krokodýla Bohouška

V Mikulově si můžete pohladit třímetrovou krajtu nebo krokodýla Bohouška

krokodyl bohousek mikulovMikulov, 14. června 2018 – Milovníci plazů a pavouků si v Mikulově přijdou na své. Do města totiž zamířila zajímavá výstava terarijních zvířat a kaktusů, která bude až do konce září k vidění v chovatelské hale u amfiteátru. Chovatel a odborník na terarijní faunu Karel Zavadil z Veselí nad Moravou se svému koníčku věnuje už třicet let a mnozí si budou jeho ojedinělou výstavu pamatovat z areálu lednického zámku, kde několik let vystavoval.

Nyní se po dohodě s městem Mikulov a mikulovskými chovateli rozhodl uspořádat sezonní výstavu v Mikulově. „Pevně věřím, že si výstava své příznivce najde a rozšíří tak nabídku turistických atraktivit nejenom pro návštěvníky, ale i místní,“ říká starosta města Rostislav Koštial.

Výstava je podle Karla Zavadila, který na ní osobně nabízí i poradenskou činnost pro chovatele i začínající nadšence, určena hlavně rodinám s dětmi. Ve sto dvaceti akváriích budou k vidění ještěři, hadi, pavouci, štíři, želvy, hlodavci, ale i kaktusy. „Těšit se můžete i na chameleona, hroznýše a žabičky a chřestýše venezuelského se čtyřmi mláďaty,“ zve s nadšením Karel Zavadil.

Svému koníčku, který se postupně stal i jeho živobytím, propadl na střední škole, kdy přišel poprvé do kontaktu s plazy. A jak sám říká, je to láska na celý život. K jeho nejoblíbenějším patří šedesáticentimetrový kajman Bohoušek nebo kobra Boženka. Ti budou samozřejmě i na mikulovské výstavě. „Největší odvážlivci se taky s Bohouškem nebo třímetrovou krajtou rádi fotí,“ dodává Zavadil. Pro návštěvníky připravuje i show s přednáškami.

Jitka Sobotková


Inzerce