Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Web usnadní školám výběr edukativních výletů

Web usnadní školám výběr edukativních výletů

Brno, 24. listopadu 2022 - Kam vzít žáky na jižní Moravě, aby výlet vyhovoval potřebám učebních osnov? Vyrazte se podívat na Věstonickou venuši při výuce dějepisu nebo odhalte tajemství modrotisku v pracovních činnostech. Jižní Morava pro učitele připravila kompletní přehled cílů, které doplňují školní osnovy. Využít přírodní krásy i pamětihodnosti pro vzdělávání žáků bylo cílem spolupráce mezi VIM - Vzdělávacím institutem pro Moravu a Centrálou cestovního ruchu - Jižní Morava, které jsou obě organizacemi krajské samosprávy.

zamek lednice

 

„Podepsali jsme letos v dubnu memorandum s cílem propojit agendy vzdělávání a turismu. Centrála připravila vhodné destinace a odborníci z VIM je zasadili do učebních osnov. Výsledkem je ucelený katalog možností, kam mohou školy z celé České republiky jezdit za vzděláním mimo lavice. Nejedná se jen o návštěvy hradů a zámků, ale i technologických firem, ekofarem a dalších prvků průmyslu nové generace,” uvedl Jiří Nantl, náměstek hejtmana JMK pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Nabídkou vhodných aktivit v kraji pomoc nekončí. Školy mohou využít pomoc VIM také na samotné organizování výletu. „Jsme prvním krajem, který nabízí školám, aby si našly destinace podle odborných předmětů. Navíc dokážeme celý výlet zajistit od ubytování, přes stravu až po výukové programy či pedagogický dozor. Snižujeme tak administrativní i personální zátěž, aby se pedagogové mohli věnovat naplno vzdělávání dětí,” vysvětluje Leona Sapíková, ředitelka VIM - Vzdělávacího institutu pro Moravu.

Nabídka nesměřuje jen na školy v Jihomoravském kraji, ale v celé České republice. „Vzdělávací turismus je dalším střípkem cestovního ruchu, který náš region nabízí. Vzdělání nezná hranic, a proto budeme rádi, když se školy z jiných koutů republiky rozhodnout navštívit právě jižní Moravu. Sdružením informací na jedno místo a konkrétní nabídkou dle školních osnov tomu jdeme naproti,” komentuje rozšíření portálu o téma školních výletů Martina Grůzová, ředitelka Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava.

Tipy na školní výlety na jižní Moravě najdete na: jizni-morava.cz/cz/skolni-vylety-na-jizni-morave

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci