Umístění: Společnost Zajímavosti

Jihomoravský kraj obsadil sedmou pozici v soutěži Místo pro život

jizni morava palava poleBrno, 15. června 2019 - Královéhradecký kraj má celkově výborné podmínky pro život, a dokázal tak obhájit loňské vítězství ve srovnávacím výzkumu Místo pro život. V něm analytická agentura Datank hodnotí data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 1 250 obyvateli a starosty všech regionů. Na stříbrnou příčku se vyhoupl Jihočeský kraj, bronz získává Zlínský kraj. Jihomoravský kraj se umístil na sedmém místě.

Startuje 9. ročník ankety Alej roku. Která alej na jižní Moravě zaboduje letos?

alej roku soutez 2019Brno, 15. června 2019 – Hledá se nejkrásnější alej nebo stromořadí se silným příběhem. Ode dneška mohou lidé zasílat své nominace do soutěže pořádané spolkem Arnika až do konce října letošního roku. Zájemci mohou nominovat své favority na webu alejroku.cz s fotografií a krátkým příběhem. O vítězné aleji rozhodne veřejnost v internetovém hlasování. V Jihomoravském kraji loni zvítězila lipová alej v Doubravníku. Která se stane nejoblíbenější letos?

Tesco rozdělí na dobročinné projekty 5 milionů, o přízeň veřejnosti jich bude bojovat 270

tesco palec nahoruBrno, 15. června 2019 – Už od poloviny června budou zákazníci obchodů Tesco opět moci podpořit neziskové a příspěvkové organizace z okolí jejich obchodu v již šestém kole programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Z přihlášených projektů nyní odborná komise vybere 270 projektů, pro které budou naši zákazníci hlasovat v 90 regionech v ČR. Celkem Tesco rozdělí postupujícím projektům 5 040 000 korun. Hlasování bude probíhat ve všech prodejnách společnosti od 17. června do 14. července 2019

V Mikulově bude fungovat SENIOR TAXI

seniori ruce taxiMikulov, 1. června 2019 – V Mikulově bude od června jezdit Senior taxi. Mikulovští zastupitelé tomuto projektu dali zelnou a na svém posledním zasedání 22. května myšlenku zřízení této služby podpořili. „Služba Senior taxi bude určena pro občany města Mikulova, včetně Mušlova. Budou ji moct pro přepravu za zvýhodněných podmínek využívat senioři a zdravotně postižení občané, kteří dovršili věk 70 let nebo jsou držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P,“ vysvětlila místostarostka města Sylva Chludilová.

Ve sbírce potravin na jižní Moravě se vybralo přes devět tun zboží

sbirka potravin jizni moravaBrno, 31. května 2019 – Během Sbírky potravin, která se uskutečnila 18. května, se v obchodech Tesco a přes službu on-line nákupů podařilo v celé České republice vysbírat celkem 71 tun potravin a drogerie pro lidi v nouzi. V Jihomoravském kraji se celkem vybralo 9010 kilogramů potravin a drogerie, a pomáhalo 83 dobrovolníků. Tesco přitom navýší dary svých zákazníků o 20 % v hotovosti, což představuje částku 369 200 korun. Tyto finanční prostředky poputují potravinovým bankám na rozvoj jejich činnosti a podporu jejich provozu.

Obora na Soutoku je zaplavena a bude dočasně nepřístupná pro cyklisty

soutok moravy a dyje luzni lesy CRBrno, 26. května 2019– Tůně, vodní kanály a slepá ramena lužních lesů v jihomoravské oboře Soutok se v několika posledních deštivých dnech naplnily vodou. Zaplavené jsou i louky. Od roku 2015 se kvůli kritickému suchu snižovala vitalita i odolnost tamějších cenných porostů. Lesy ČR spolu s Povodím Moravy v roce 2017 a letos v březnu dokonce vylepšovaly vodní bilanci miliony metrů krychlových vody z nádrže Nové Mlýny. Nyní si příroda pomohla sama.

Veřejnost může už posedmé pomoci splnit přání seniorům

senior ruce detail slozeneBrno, 18. května 2019 – Sedmý ročník projektu Plníme přání seniorům iniciovaný společností Sodexo je zase o krok blíže naplnění. Celkem 15 vybraných projektů v celkové hodnotě 730 300 korun nyní napjatě očekává, zda se podaří vybrat požadovanou částku pro splnění všech přání. Senioři si přejí nové pohybové pomůcky, kreativní workshopy, ale i zážitky. Všechny projekty mají společné jedno – touhu po aktivním životě a radost z něj.

Nadační fond Albert rozdělil v Jihomoravském kraji přes čtvrt milionu

nadacni fond albert vitezne projekty jihomoravsky krajBrno, 18. května 2019 – V pátek 17. května slavnostně ocenil Nadační fond Albert v sídle Krajského úřadu v Brně úspěšné organizace v programu Bertík pomáhá 2019. O vítězích rozhodli na podzim svými hlasy zákazníci devíti hypermarketů Albert v Jihomoravském kraji. Celkově nadace v regionu rozdělila mezi projekty na podporu vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí 270 tisíc korun. „Velmi nás těší, že se díky běžnému nákupu v Albertu mohli lidé blíže seznámit s činností dětských domovů či neziskových organizací v jejich okolí a organizace měly možnost představit svou práci veřejnosti,“ řekla Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Strana 5 z 110