Umístění: Společnost Zajímavosti Horké linky pro pohřešované děti a emocionální podporu mají zelenou od ČTÚ

Horké linky pro pohřešované děti a emocionální podporu mají zelenou od ČTÚ

Praha, 30. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Kvůli případům pohřešovaných dětí budou moci lidé nově volat na číslo 116 000, pro poskytnutí emocionální podpory si zavolají na číslo 116 123. Oprávnění k užívání čísel, která jsou harmonizovaná v celé EU, ve čtvrtek udělil Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

kancelar-zena2-250

 

Provoz linek bude zajišťovat v Praze sídlící občanské sdružení Ztracené dítě, o jejich startu bude ČTÚ ještě informovat. Horká linka pro případy pohřešovaných dětí bude na čísle 116 000 přijímat hovory ohlašující pohřešované děti a předávat je policii. "Nabídne rovněž podporu osobám odpovědným za pohřešované dítě a bude nápomocná při vyšetřování. Služba bude dostupná na celém území ČR, 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu," uvedl tiskový mluvčí ČTÚ František Malina.

Na čísle 116 123 se lidé dovolají na linku důvěry poskytující emocionální podporu. Jejím smyslem je umožnit volajícímu pohovořit si někým, kdo mu naslouchá a neodsuzuje ho. "Nabízí také emocionální podporu těm, kteří trpí samotou, nacházejí se ve stavu psychologické krize nebo uvažují o sebevraždě," zmínil Malina.

"Pokud nebude služba dostupná nepřetržitě (tedy 24 hodin denně, 7 dnů týdně, po celé zemi), musí poskytovatel služby zajistit, aby informace o dostupnosti služby byla veřejně a snadno k dispozici a aby v době nedostupnosti bylo volajícím sděleno, kdy bude opět dostupná," uzavřel mluvčí ČTÚ.

Telefonní linky 116 000 a 116 123 jsou součástí číselných rozsahů vyhrazených pro evropská harmonizovaná čísla v souladu s rozhodnutím Evropské komise o vyhrazení vnitrostátního číselného rozsahu "116" pro služby se sociální hodnotou.

Jan Kálal

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci