Břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová řekla, že dělníci objevili při revizi mostů podivný předmět, připevněný ve spodní části mostu. "Obávali se, že se může jednat o nástražný výbušný systém, a proto zavolali policii," řekla mluvčí.
Podezřelá schránka byla pod mostem přes potok v polích, policisté proto nemuseli nikoho evakuovat. Nebezpečí ovšem mohlo hrozit blízké železniční trati. "Železničáři proto nařídili strojvedoucím dočasně v okolí mostu snížit rychlost vlaků," řekla Haraštová.
Na místo přijeli policejní pyrotechnici, hasiči a záchranná služba. Krátce po 16. hodině pyrotechnici potvrdili, že se nejedná o výbušninu, ale o schránku vztahující se ke hře zvané geocaching. "Veškerá bezpečnostní opatření pak policisté odvolali," řekla Haraštová.
Geocaching je stále více oblíbená hra na pomezí sportu a turistiky. Spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache, o níž jsou na internetu známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Po objevení cache, se nálezce zapíše do seznamu, schránku opět uschová a zamaskuje.
Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojený.