Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Příznivci geocachingu se mohou vydat po stopách Habánů

Příznivci geocachingu se mohou vydat po stopách Habánů

Příznivci geocachingu se mohou vydat po stopách Habánů 600x400Velké Bílovice, 28. května 2019 – Příznivci geocachingu se nově mohou vydat na putování po stopách Habánů, početné skupiny, která na Moravě žila před více než 400 lety. Tři schránky (keše) přibližující legendu o jejich zlatém pokladu ukrylo na vybraných místech v Jihomoravském kraji známé vinařství Habánské sklepy.

Tajemné schránky zavedou výletníky prostřednictvím GPS souřadnic na místa, kde v minulosti Habáni žili a pracovali. Úspěšným nálezcům odhalí například legendu o zlatém pokladu, který měli údajně před odchodem z Moravy ukrýt ve svých sklepích, a také zajímavosti spjaté s jejich vinařským umem. „Filozofie našeho vinařství navazuje na pokoru Habánů, jejich pracovitost i znalosti v oblasti vinohradnictví. O novokřtěncích, jak se jim také přezdívalo, toho víme mnoho, ostatně právě u nás se nachází největší dochovaný Habánský sklep. Jejich příběh je hezký, a proto se o něj rádi podělíme, jak v rámci prohlídek ve vinařství, tak i nyní prostřednictvím geocachingu,” přiblížila brand manažerka Habánských sklepů Lenka Štemberová, která je sama aktivní geocacherkou. Všechny keše jsou umístěny tak, aby byly jednoduše přístupné pro rodiny s dětmi. Pro prvonálezce je připravena odměna v habánském stylu.

Geocaching je volnočasovou aktivitou na pomezí hry a sportu. Hráči za pomocí GPS vyhledávají skryté schránky – keše, o nichž jsou známy jejich souřadnice. Po jejich objevení se hráč zapíše do tzv. logbooku, poté schránku zamaskuje a uschová na stejném místě. Hráči po nalezení keše mohou rovněž vyměňovat jejich obsah v podobě drobných předmětů.

Bližší informace o schránkách jsou pro zájemce k dispozici na www.geocaching.com a www.habanskesklepy.cz.


Otevřené sklepy - vstupenky