Umístění: Společnost Zájmová sdružení Hasiči v Rešicích získají nové auto

Hasiči v Rešicích získají nové auto

Rešice, 23. listopadu – V pátek 25. listopadu se ve 14 hodin v Rešicích před kulturním domem Adolfa Opálky uskuteční slavnostní předání nového dopravního automobilu hasičům. Farář Pavel Krč novému autu na místě požehná. „Nový automobil Ford Tranzit Combi 350 Trend bude sloužit jednotce požární ochrany obce Rešice, sboru dobrovolných hasičů a také potřebám obce. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo na nové auto získat dotace Dosud jezdili hasiči ve staré Avii, která už je na hraně své životnosti,“ popisuje starostka obce Rešice Petra Jílková a dodává, že v majetku obce mají ještě staré auto značky Robur, které bude časem svým stářím patřit mezi veterány.

hasici haseni boriho lesa foto krystof turek

 

Hasičská jednotka zřízena ze zákona čítá devět členů, sbor dobrovolných hasičů v Rešicích má 45 členů, jsou mezi nimi muži i ženy. V letošním roce se družstvo hasičů z Rešic přihlásilo do hasičské soutěže Znojemská liga a pravidelně se účastní všech soutěží mužů i žen v okolí. „Ve spolupráci s obcí zajištují hasiči kulturní a společenský život v obci. Připravují dětské dny, masopust, Mikuláše a mnohé další,“ oceňuje starostka Jílková. Primárně však hasiči pomáhají v případě potřeby, jedná se zejména o odstraňování spadlých dřevin, čištění potoka, zimní údržbu při kalamitě a také odstraňování následků velké vody.

Nové auto pro hasiče bylo pořízeno z dotace od Generální ředitelství hasičského záchranného sboru Ministerstva vnitra ČR, která činila 450 000 Kč. Na auto přispěl také Jihomoravský kraj částkou 300 000 Kč. Zbývající částku 214 500 Kč zaplatila obec Rešice. Výběrové řízení vyhrála firma Požární bezpečnost Jihlava, která auto pro rešické hasiče připravila během tří měsíců. „Ministerstvo vnitra vydalo technické podmínky, které musí auto splňovat a my jsme doladili detaily. V září bylo zahájeno řízení a do 30. listopadu musí být podle podmínek dotace předáno auto  jednotce,“ upřesňuje Jílková. Dopravní automobil 8 + 1 je vybaven základní hasičskou technikou a bude sloužit pro dopravu hasičů na místo zásahu, ale také pro další potřeby obce. Parkovat bude v hasičské zbrojnici, která je součástí společenského domu A. Opálky.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci