Umístění: Jižní Morava Politika Kraj navýšil o 5 milionů dotační program pro dobrovolné hasiče

Kraj navýšil o 5 milionů dotační program pro dobrovolné hasiče

hasic haseni hadiceBrno, 14. ledna 2022 - Až půl milionu na cisternovou automobilovou stříkačku, 300 tisíc na rychlý zásahový automobil, 500 tisíc korun na požární zbrojnici nebo 100 tisíc korun na věcné vybavení - rada kraje 12. ledna schválila dotační program na podporu dobrovolných hasičů v kraji. Dotační program je určený pro jihomoravské obce coby zřizovatele jednotek sborů dobrovolných hasičů.

 

„V rozpočtu na letošní rok jsme na tento dotační program vyčlenili celkem 15 milionů korun. Oproti loňskému roku jsme ho tak navýšili o 5 milionů. Jde nám především o zlepšení materiálně technického vybavení jednotek. Bez dobrovolných hasičů se totiž kraj prostě neobejde. Jsou nedílnou součástí integrovaného záchranného systému – svoji spolehlivost dokázali při likvidaci následků tornáda, v rámci pomoci v covidem přetížených nemocnicích, dokazují to každý den,“ říká hejtman Jan Grolich.

Kraj podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů také dalšími 33 miliony korun na spolufinancování projektů realizovaných v rámci dotačního programu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky s názvem Dotace pro jednotky SDH obcí.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci