Fakultní nemocnice u svaté Anny otevře jako první na světě mezinárodní centrum pro lékařský výzkum. Bude se zabývat nejen výzkumem a vývojem nových lékařských metod, zároveň se stane také špičkovým pracovištěm na léčbu srdečních, cévních a nervových poruch. Tři budovy Mezinárodního centra klinického výzkumu Brno (ICRC) vyrostou v samém centru města během dvou let. Základní kámen byl položen 7. října.
Co centrum nabídne
Výzkum: Zaměří se na výzkum v oborech vnitřního lékařství, akutní medicíny, onkochirurgie, neurologie, srdečních a cévních onemocnění. Na výzkumu se budou podílet přední odborníci ze zahraničních klinik i z našich univerzitních a vědeckých pracovišť, jako je Masarykova univerzita, Veterinární a farmaceutická univerzita, Vysoké učení technické v Brně a Akademie věd Brno. Vznikne tak největší komplex pro biomedicínský a biotechnologický výzkum ve střední Evropě.
Lékařská péče: Vedle výzkumné činnosti bude poskytovat nejvyšší úroveň lékařské péče pacientům se srdečními, cévními či nervovými poruchami.
Vzdělávací programy: Zajišťovat bude rovněž vzdělávací programy a výměnné stáže pro studenty lékařských fakult a specialisty z nemocnic.