Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Dětí s alergiemi či astmatem přibývá, pomůže jim jeskyně v Ostrově u Macochy

krapnik jeskyneBlansko, 25. srpna 2022 – V Ostrově u Macochy vzniká nová léčebna pro děti s nejrůznějšími respiračními a dermatologickými nemocemi. Od příštího roku pojme trojnásobně více malých dětí s doprovodem než ta původní. Bude také výrazně blíže jediné krasové vodní jeskyni, která se v Česku využívá pro tzv. speleoterapii.

V Mikulově začala stavba nové výjezdové základny záchranářů

zachranka jmk mikulovMikulov, 2. srpna 2022 - I v Mikulově se záchranáři Zdravotnické záchranné služby JMK dočkají nové moderní výjezdové základny. Slavnostního poklepu základního kamene stavby se v pondělí 1. srpna zúčastnili krajští radní Vladimír Šmerda a Jiří Kasala a provozně-technický náměstek ZZS JmK Petr Hýbler. Objekt je situován do západní části města do těsné blízkosti areálu Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.

V Kyjově a Veselí nad Moravou vyrostou nové základny pro záchranáře

sanitka interierKyjov, 24. července 2022 - Za pacienty z okolí Kyjova a Veselí nad Moravou budou záchranáři vyjíždět ze dvou nových základen. Obě budovy poskytnou posádkám moderní zázemí, budou vysoce energeticky úsporné, dvoupodlažní a dimenzované i pro případné navýšení počtu výjezdových skupin. „Dohromady jde o investici za 182,5 milionů korun. Dlouhodobě se snažíme, aby měli naši záchranáři ve všech částech kraje kvalitní zázemí a odpovídající podmínky pro svou práci,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Jihomoravský kraj pořídí dvacet nových sanitek

sanitka ambulanceBrno, 20. června 2022 - Za pacienty na jihu Moravy bude vyjíždět dvacet nových sanitek. Jejich pořízení schválili krajští radní. Nové vozy Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a jejich přístrojové vybavení mají zajistit především rychlou a kvalitní přednemocniční neodkladnou péči. Nahradí ty nejvíce opotřebované a vysloužilé. „Některé jsou staré až patnáct let, najeto mají v průměru 350 tisíc kilometrů. Místo rychlé pomoci pak spíš ohrožují akceschopnost záchranářů v situacích, kdy jde o každou vteřinu,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

V Hustopečích otevřel nový domov pro seniory

domov pro seniory jmk hustopeeHustopeče, 19. června 2022 - Po 19 měsících stavebních prací se v pátek 17. června otevřel nový Domov pro seniory v Hustopečích. Domov je situován na okraji města s výbornou dopravní dostupností. Přiléhá k němu poliklinika, krajská nemocnice a také velké městské parkoviště. Zařízení s 52 lůžky ubytuje první klienty ve druhé polovině července. Celý projekt včetně vnitřního vybavení vyšel na 130 milionů korun.

Kraj zvýší dostupnost terénních služeb a postaví domov pro seniory pro území postižené tornádem

dotace domov senioru 2223Brno, 3. června 2022 - Mimořádnou pomoc ve výši 15 milionů korun na podporu terénních služeb připravil Jihomoravský kraj pro Hodonínsko a Břeclavsko. Loni v červnu se tudy prohnalo tornádo, které poničilo S-centrum Hodonín, domov pro seniory. Nový dotační program a připravovaná výstavba Domova se zvláštním režimem se společnými domácnostmi v Rohatci nahradí poškozené S-centrum.

Zahoďte příbory, pojďte si hrát! Centrum v Kuřimi pomáhá řešit nechuť k jídlu u dětí

Kouzelen 2223Kuřim, 2. června 2022 - Překvapivě velkou část rodičů trápí problém s dětmi, co nerady jedí, či mají k některým potravinám vyslovený odpor. Vyzkoušeli snad vše od přemlouvání k výhrůžkám a nefunguje nic. Dagmar Jurišová, zakladatelka spolku Kouzelen z. s. přichází od září s novým během online kurzu Nejedlíci pro všechny rodiče, kteří chtějí svým dětem pomoci změnit jídelníček, hlavně změnit přístup k jídlu samotnému.

Datové sklady jihomoravských nemocnic pomůžou ke zlepšení zdraví obyvatel a dostupnosti péče v kraji

JM datove sklady 2222Brno, 30. května 2022 - Rozsáhlý projekt analýz zaměřených na hodnocení zdravotního stavu populace a na evaluaci silných a slabých míst v poskytování zdravotní péče zahájilo vedení Jihomoravského kraje ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR a Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity. Základním zdrojem informací je nový Národní zdravotnický informační systém a dále lokální data z vybudovaných datových skladů nemocnic. Jedním z výstupů projektu budou predikce pravděpodobného vývoje v klíčových segmentech péče a s nimi spojené koncepce navrhující opatření pro zlepšení zdraví obyvatel a zvýšení dostupnosti kvalitní péče. Analytické podklady budou pravidelně publikovány na veřejné adrese https://www.datove-sklady-jmk.cz

Strana 1 z 63