Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Do jihomoravských nemocnic míří investice ve výši 180 milionů

Do jihomoravských nemocnic míří investice ve výši 180 milionů

lekari operace nemocniceBrno, 11. února 2015 – Na investicích do jihomoravských nemocnic z přebytku hospodaření kraje se dohodla v pondělí v Brně krajská koalice. Půjde o částku ve výši 180 milionů korun, uvedla tisková mluvčí Krajského úřadu Denisa Kapitančíková.

 

„Výše peněz z přebytku odpovídá tomu, že rozvoj a modernizace veřejného zdravotnictví je absolutní prioritou jihomoravské koalice ČSSD a KDU-ČSL. Dohodě předcházelo jednání se všemi řediteli krajských nemocnic k jejich aktuálním prioritám. Jsem rád, že jsme mohli drtivou většinu požadavků vyslyšet. Materiál projedná ve čtvrtek Rada Jihomoravského kraje. Konkrétně obdrží naše nemocnice následující podporu: Nemocnice Hodonín 19,5mil. Kč (hemodialýza, rekonstrukce JIP, oprava kanalizace, skiaskopická stěna), nemocnice Ivančice 7 mil. Kč (obměna biochemického  analyzátoru, laparoskopické sestavy, nepřímá digitalizace RTG snímků, obměna serveru, sauna pro pacienty), Jihomoravské dětské léčebny 23 mil. Kč (přístavba rehabilitace Boskovice, rekonstrukce objektu Ostrov u Macochy), nemocnice Tišnov 10 mil. Kč (obnova zdravotnických přístrojů, obnova vozového parku, příprava rekonstrukce a dostavby), nemocnice Břeclav 10.5 mil. Kč (výměna centrální klimatizační jednotky, přístrojové vybavení), nemocnice Znojmo 54 mil. Kč (rekonstrukce onkologie, rekonstrukce budovy H, přístrojové vybavení), nemocnice Vyškov 23mil. Kč (endoskopy, rekonstrukce ORL a neurologie-příprava, nákup CT), nemocnice Kyjov 32.5 mil. Kč (magnetická rezonance, rekonstrukce vjezdu, projektová dokumentace budova gynekologie a porodní),“ uvedl hejtman Michal Hašek.


Seznam investic v krajském zdravotnictví pro letošní rok ještě není konečný, bude průběžně doplňován a aktualizován podle potřeb krajských nemocnic a rozpočtových možností Jihomoravského kraje.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci