Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví eHealth v Jihomoravském kraji zrychlí lékařskou péči

eHealth v Jihomoravském kraji zrychlí lékařskou péči

Brno, 2. října 2020 - Data o pacientech dostupná na jedno kliknutí. Jihomoravský kraj se připojuje k dalším krajům v České republice, které se rozhodly zjednodušit a hlavně zrychlit zajišťování zdravotnických dat mezi krajskými nemocnicemi, Zdravotnickou záchrannou službou i dalšími zdravotnickými subjekty. „Projekt už funguje například na Vysočině a jsem moc rád, že jsme se rozhodli ještě více zlepšit zdravotní péči obyvatel Jihomoravského kraje. Teď totiž stačí opravdu pár vteřin a lékaři mohou dohledat vaši zdravotní dokumentaci napříč krajem. Zrychlíme tím ošetření a věřím, že to pacienti ocení,“ prozradil radní Jihomoravského kraje pro zdravotnictví Milan Vojta.

ehealth digitalizace

 

Výměna zdravotnických dat probíhá i s nemocnicemi v dalších třech krajích České republiky a perspektivně i s příhraničními regiony. Projekt eHealth přináší pacientům bezpečnou a přesněji cílenou zdravotní péči, a to i během zásahu zdravotnické záchranné služby.

Zdravotníkům obstarává kvalitní a rychle dostupná data o pacientech z celého kraje a krajů sousedních. Jihomoravský kraji, jako zřizovatel, získá nejen úsporu nákladů na léčbu díky přesnějším datům a včasnější intervenci, ale v delším časovém horizontu i zlepšení zdravotního stavu obyvatelstva.

„Skupina ICZ, přední dodavatel technologií a služeb pro zdravotnictví, projektem eHealth v Jihomoravském kraji dosáhla dalšího významného úspěchu. Inovativním řešením sdílení zdravotnických dat umožní Jihomoravskému kraji učinit významný krok ke zvýšení bezpečnosti, efektivnosti a dostupnosti zdravotní péče v celém regionu,“ uvedl Michal Bušek, ředitel sekce Zdravotnictví ICZ.

Jak společnost ubezpečuje, data jsou šifrována a zabezpečena proti odposlechu a podvržení, dochází k detailnímu monitorování, kdo a proč k datům přistupuje. Zároveň jsou data plně v souladu s českou i evropskou legislativou, co se týče jejich ochrany. Zůstávají přitom ve správě příslušných zdravotnických zařízení.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci