Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Hodonínská nemocnice má novou JIP za 8 milionů

Hodonínská nemocnice má novou JIP za 8 milionů

JIP nemocnice hodoninHodonín, 26. října 2015 - Výrazných změn se po 25 letech provozu dočkala jednotka intenzivní péče Nemocnice TGM Hodonín. Celkem je k dispozici 12 lůžek, z toho 3 s intermediární péčí,  nové technologie i další prostory. Slavnostního otevření se ve středu 21. října 2015 zúčastnil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Právě kraj významně přispěl na celou rekonstrukci.

 

„V letošním roce investoval kraj do hodonínské nemocnice přes 22 milionů korun. Před měsícem jsme otevřeli novou hemodialýzu za 14 milionů a dnes jsme byli svědkem otevření nové jednotky intenzivní péče na interním oddělení. Celkové náklady akce činily osm milionů korun, z toho šest milionů přispěl Jihomoravský kraj ze svého rozpočtu a dva miliony dala sama hodonínská nemocnice jako příspěvková organizace kraje. Na novou JIPku čekali pacienti a zdejší lékaři a personál 25 let. Ročně ošetří zhruba 400 pacientů," uvedl hejtman Hašek.

Hejtman během své návštěvy jednal i s ředitelkou nemocnice o návrhu rozpočtu na příští rok. "Paní ředitelka mi sdělila priority. Jednak chce dokončit opravu kanalizace a vozovek. Jde o akci za přibližně 13 milionů korun, zde počítám také s příspěvkem města Hodonín, o kterém jsem dnes jednal s paní starostkou. Dalšími akcemi budou obměna přístrojové techniky -  anesteziologického přístroje za přibližně 1 milion korun, a pokud to dovolí krajský rozpočet v příštím roce, tak hodonínská nemocnice by ráda získala nový CT přístroj v pořizovací hodnotě kolem 14 milionů korun,“ dodal hejtman.

Zdroj a foto: KrÚ JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci