Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Hospic sv. Alžběty připravuje pobytovou odlehčovací službu

Hospic sv. Alžběty připravuje pobytovou odlehčovací službu

senior ruka odlehcovaci sluzba hospicBrno, 9. září 2019 – Částkou 5 milionů korun přispěje Jihomoravský kraj Hospici sv. Alžběty v Brně na rekonstrukci severního křídla kláštera na Starém Brně, ve kterém se hospic nachází. „Cílem projektu je vytvoření nové pobytové odlehčovací služby s kapacitou 23 lůžek, první svého druhu na území města Brna. Pro její vznik je nezbytné provést rekonstrukci a dostavbu dnes nevyužívané části budovy, která je v havarijním stavu. Předkládaným projektem rekonstrukce a dostavby nevyužívané části budovy vzniknou vhodné podmínky pro poskytování pobytové odlehčovací služby,“ uvedl náměstek hejtmana Marek Šlapal.

 

Obsahem uvedené sociální služby bude péče o klienty v terminálním stádiu nemoci, o které se jinak starají pečující v domácím prostředí, případně o osoby, které jsou zcela odkázány na nemocnice a léčebny dlouhodobě nemocných. Klienti budou v sociální službě umístěni na dobu určitou, tedy do doby, než budou pečující osoby opět připraveny poskytovat péči. Současně tak bude sníženo pečujícím osobám riziko sociálního vyloučení.

Lze očekávat, že služba bude poskytovat péči několika stovkám klientů v každém roce provozu. Zkušenosti z poskytování současných služeb ukazují, že zájem o novou službu bude vysoký.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci