Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Ivančická nemocnice pořídila na gynekologii nový ultrazvuk

Ivančická nemocnice pořídila na gynekologii nový ultrazvuk

ultrazvuk ivancicka nemocniceIvančice, 19. prosince 2018 – Ve středu 19. prosince slavnostně zahájili v ivančické nemocnici provoz ultrazvukového přístroje na oddělení gynekologie. Ten pořídili za 850 tisíc korun, které nemocnici darovalo město Ivančice. Ultrazvuk budou zdravotníci používat ke stanovení diagnózy při příjmu, ke sledování stavu plodu během těhotenství, při zákrocích a při komplikacích při porodu.

 

„Tento ultrazvukový přístroj nahradil již zastaralý přístroj. Dosud jsme k vyšetření používali zapůjčený přístroj. Nyní máme díky městu Ivančice vlastní,“ sdělil ředitel ivančické nemocnice Jaromír Hrubeš. Nový přístroj má lepší technické parametry a výrazným benefitem je urychlení diagnózy. Na oddělení se provádí standardní ultrazvuková vyšetření adnominální a vaginální sondou, a to při přijmu, kontrolách a v ústavní pohotovostní službě. Přístroj je využíván 24 hodin každý den v týdnu. Podle přístrojového technika je životnosti těchto přístrojů osm let.

„Jsme velmi rádi, že máme v našem městě porodnici s dobrým jménem a snažíme se ji podporovat. V minulosti jsme ji podpořili částkou tři sta tisíc na vybudování přijímací ordinace. Chceme, aby měly maminky kompletní servis a nemusely jezdit jinam,“ říká starosta Ivančic Milan Buček. Zároveň dodal, že připravili oslovení okolních obcí s žádostí o dar pro ivančickou nemocnici. Jihomoravský kraj doplácí na provoz nemocnice ročně 20 milionů korun. Starosta Buček poukazuje na nesmyslnost úhradové vyhlášky, protože kvůli ní dostávají malé nemocnice za stejné výkony méně peněz než fakultní. „Chceme mít u nás nemocnici a tak se snažíme pomoci s financováním, i když to není naše primární role,“ povzdechl si starosta Buček. Pevně věří, že okolní obce pomohou s příspěvkem pro ivančickou nemocnici i v dalších letech.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci