Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Jihomoravská záchranka dostala od Brna již čtvrtou sanitku

Jihomoravská záchranka dostala od Brna již čtvrtou sanitku

Brno, 24 ledna 2023 - Další zbrusu novou sanitku získali jihomoravští záchranáři díky pomoci města Brna. Vozidlo na podvozku Mercedes-Benz Sprinter řady 419 CDI má zabudovanou kompletní zdravotnickou zástavbu a všechny výstražné a další systémy. „Dlouhodobě se potýkáme s nedostatkem vozidel, přičemž výjezdů neustále přibývá, takže jsme za nový vůz opravdu rádi. Auto zařadíme do vozového parku výjezdové základny v Brně na Ponavě,“ vysvětluje ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová.

sanitka mmb zzsjmk

 

Město Brno tak plní dohodu v rámci memoranda o spolupráci, v němž se zavázalo, že bude finančně přispívat na pořízení jednoho sanitního vozu ročně po dobu pěti let. „Oceňuji nasazení jihomoravských záchranářů, uvědomuji si, že jejich práce je náročná po všech stránkách. Každý rok evidují přibližně 100 000 výjezdů, z toho zhruba polovinu ve městě Brně. Jsme proto rádi, že jsme mohli pomoci a poskytnout novou, špičkově vybavenou sanitku. V tuto chvíli jsou ve schváleném rozpočtu města Brna k dispozici 4 miliony korun na páté vozidlo,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

230119 Predani sanitky tismmb

Sanitka je v podstatě „jednotka intenzivní péče na kolech“. Je vybavena tak, aby si posádka dokázala poradit se všemi akutními zdravotními potížemi. „A novinkou je jednotka C-Roads zabudovaná ve voze, která mimo jiné umožňuje vozidlům integrovaného záchranného systému preferenci na semaforech. To znamená, že na některých brněnských křižovatkách s podporou této technologie předpokládáme zrychlení průjezdu a zvýšení bezpečnosti účastníků provozu. Dále pak máme v těch nejnovějších vozech elektrohydraulická nosítka. Zjednodušeně řečeno, stále zapracováváme drobné nebo i větší změny ve snaze usnadnit práci našim zdravotníkům a zároveň poskytnout pacientům tu nejkvalitnější péči,“ doplňuje Hana Albrechtová.

Zdroj: TIS MMB, foto: Z. Kolařík


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci