Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Jihomoravští zastupitelé schválili stavbu Sanatoria Pálava v Pasohlávkách

Jihomoravští zastupitelé schválili stavbu Sanatoria Pálava v Pasohlávkách

Brno, 3. ledna 2023 - Pokračování realizačních příprav na Sanatoriu Pálava odsouhlasili krajští zastupitelé na svém posledním prosincovém zasedání. S výstavbou Sanatoria Pálava – Odborného léčebného ústavu Pasohlávky by se mohlo začít od července příštího roku. Podmínkou realizace projektu za přibližně 1 miliardu korun je ale získání dotace z Národního plánu obnovy. Odborný léčebný ústav Pasohlávky pro pacienty po těžkých a kritických stavech (po mozkové příhodě, těžkém úrazu) nabídne 168 lůžek.

spa wellness

 

„Sanatorium bude zajišťovat navazující rehabilitační péči na akutní péči ve fakultních a našich krajských nemocnicích. Cílem je, aby Sanatorium Pálava tvořilo dohromady s Rehabilitačním ústavem Kladruby a Rehabilitačním ústavem Hrabyně páteřní síť odborných rehabilitačních ústavů. Jeho vznik je zásadní pro všechny potřebné pacienty, kterým by mělo pomoci v co nejkratším termínu zlepšit zdravotní stav a zajistit co nejrychlejší návrat do běžného života. Například pacienti z jižní Moravy, kteří dlouho čekají na volná místa v Kladrubech nebo Hrabyni, mají větší šanci, že se pro ně tato špičková rehabilitační péče stane díky našemu sanatoriu dostupnější. Projekt ale můžeme realizovat jen, když se nám podaří získat dotaci z Národního programu obnovy, o které jednáme s Ministerstvem zdravotnictví,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

„Spuštění provozu sanatoria je naplánované na 1. ledna 2026. Financování provozu Odborného léčebného ústavu Pasohlávky bude stát na dvou pilířích. Hlavní příjmem budou platby od zdravotních pojišťoven, doplňkovým pilířem pak platby za lázeňskou léčebně rehabilitační péči samoplátci,“ upřesnil náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Zámečník.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci