Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Kraj letos podpoří domácí hospicovou péči deseti miliony

Kraj letos podpoří domácí hospicovou péči deseti miliony

hospic domaci pece jihomoravsky krajBrno, 9. února 2016 - Sedm milionů v roce 2015, deset milionů v roce 2016. Jihomoravský kraj pokračuje v podpoře domácí hospicové péče, kterou pilotně a jako první kraj v ČR vyzkoušel v loňském roce. "Loni bylo podáno osm žádostí ve výši téměř 12,5 milionu korun. V rozpočtu byla vyčleněna částka 7 milionů. Z žádostí byla jedna z dotačního programu vyřazena, a to z důvodu, že si organizace podala žádost na stejný projekt ve dvou dotačních programech," uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Marek Šlapal.

„Zahájení podpory domácí hospicové péče se jeví jako velmi přínosné. Síťové rozložení organizací zajišťujících poskytování domácí hospicové péče je reakcí na rostoucí poptávku po této službě umožňující prožít poslední dny života pacientů ve svém domácím prostředí,“ doplnil Marek Šlapal.

Jak sdělil, potvrdilo se, že při zajištění komplexní péče, jsou rodiny schopny zvládnout poslední dny svých příbuzných v domácím prostředí.

„Vzhledem k tomu, že o podporu domácí hospicové péče byl v roce 2015 velký zájem široké veřejnosti, byl pro rok 2016 navržen a schválen dotační program, kde je v rozpočtu vyčleněno a schváleno 10 mil. Kč,“ uvedl náměstek. Výstupy projektu budou podkladem pro žádost o systémový přístup k této problematice ze strany Ministerstva zdravotnictví a zdravotních pojišťoven.


Víno z blízka